Przeskocz do treści

Klasa 5B na wycieczce do Fundacji Kultury Irlandzkiej oraz Muzeum Narodowego w Poznaniu

Z okazji przypadającego w marcu Dnia Świętego Patryka, oraz w ramach programu Irlandia w Szkole, w którym po raz kolejny już bierzemy udział w tym roku szkolnym, 12 marca klasa 5B wraz z wychowawczynią, Panią Barbarą Pucek oraz panią Agnieszką Milewską - nauczycielką języka angielskiego, wybrała się do Poznania, gdzie w siedzibie Fundacji Kultury Irlandzkiej odkrywała sekrety związane z patronem Irlandii.
Poznawaliśmy historię tego kraju oraz legendy z nim związane, a następnie w Muzeum Narodowym uczestniczyliśmy w lekcji zatytułowanej Fałszerze Dzieł Sztuki. Atrakcji muzealnych było wiele, ale jedną z najciekawszych było poznanie historii kradzieży jednego z największych dzieł znajdujących się w kolekcji Muzeum. Następnie tropiliśmy inne dzieła znajdujące się na jego terenie, rozwiązując zagadki i łamigłówki. Oto kilka zdjęć z naszych wojaży.