Przeskocz do treści

Dzień Św. Patryka w SP 2

W poniedziałek, 18 marca uczniowie SP 2 - zarówno ci młodsi w klasach 1-3, jak i starsi z klas 4 -8 oraz 3 Gim, świętowali Dzień Św. Patryka - patrona Irlandii. Podczas lekcji języka angielskiego poznawaliśmy historię tego pięknego kraju i jego związki ze św. Patrykiem, który na przekór powszechnemu przekonaniu, wcale nie był Irlandczykiem.
Podczas przerw natomiast była okazja do tego, by w praktyce sprawdzić zdobytą wiedzę, rozwiązując krzyżówki i quizy. Dodatkowo, chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym przedstawiającym postać Św.Patryka, a uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów plakaty, służące jako dodatkowe źródło informacji. Wszyscy rozwiązujący zadania mogli poczęstować się czymś słodkim i zielonym przygotowanym przez nauczycieli oraz koleżanki i kolegów, a chętni do wcielenia się w rolę irlandzkiego skrzata mieli okazję zapozować do zabawnego zdjęcia. Było zielono (szczególnie w klasach 1-3), wesoło i smacznie, i już nie możemy doczekać się kolejnego zielonego dnia w przyszłym roku. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za pomoc w przygotowaniach i zachęcamy do obejrzenia foto - relacji z tego dnia.