Przeskocz do treści

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

 W piątek, 15 marca odbył się wojewódzki etap XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. W gościnnych progach  Gimnazjum nr 43 w Poznaniu spotkali się zwycięzcy etapu rejonowego, który został rozegrany w grudniu 2018 r. W grupie 25 najlepszych znalazła się uczennica naszej szkoły – Martyna Szafraniak z kl. 7b.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu zawierającego 40 pytań dotyczących zdrowia, sposobów jego ochrony, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wpływu środowiska na stan organizmu oraz wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim. W konkursowych zmaganiach brali udział zarówno uczniowie szkół podstawowych i III klas gimnazjum, jak i młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy rozwiązywali te same zadania. Nic zatem dziwnego, że dla naszej siódmoklasistki, która była jedną z najmłodszych uczestniczek, test okazał się arcytrudny. Choć Martynce nie udało się zwyciężyć ( a tylko zdobycie I miejsca gwarantowało awans do etapu krajowego), zaprezentowała ona wysoki poziom wiadomości i umiejętności.

Warto dodać, że ocenie jury podlegała również prezentacja dotycząca przygotowanej i przeprowadzonej przez każdego uczestnika akcji prozdrowotnej. Uczniowie zobowiązani byli przesłać opis przedsięwzięcia do Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Poznaniu do 4 marca. Sprawozdanie Martyny z akcji „Nie daj się grypie” wraz z dokumentacją fotograficzną zostało bardzo wysoko ocenione przez wojewódzką komisję, która przyznała naszej uczennicy 27 punktów na 30 możliwych.

Gratulujemy Martynie udanego występu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Opracowała Lidia Kaźmierczak