Przeskocz do treści

Jubileuszowy Festiwal już za nami…

W środę 13 marca aula Szkoły Podstawowej Nr 2 wypełniła się artystami uczestniczącymi w X Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Anglo- i Niemieckojęzycznej. Uczniowie przyjechali z 16 szkół z powiatu średzkiego, poznańskiego, wrzesińskiego i śremskiego, w sumie wystąpiło 11 uczestników w części niemieckiej i 31 w angielskiej.
Uroczystość rozpoczęła się od występu tanecznego dziewczynek z klasy sportowej o profilu taniec oraz solistki Amelii Lis, które trenują pod okiem Natalii Zys. Prezentacje uczestników wzbogaciła wspaniała scenografia, były pokazy maskotek w barwach angielskich i niemieckich, występy baletnic, mogliśmy też posłuchać składanki utworów ABBY w wykonaniu uczennic z SP 2. Wszystko to zostało przygotowane przez Anetę Gościniak.
Nagrody laureatom wręczyli: dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi Jadwiga Wieland, starosta Ernest Iwańczuk i burmistrz Piotr Mieloch.
W części niemieckiej okazały się najlepsze uczennice z Samorządowej Szkoły Podstawowej z Kaczanowa, Maja Kostuch i Olga Wojciechowska, które zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce. Na podium stanęła jeszcze: Iga Ciążyńska z Samorządowej Szkoły Podstawowej  Nr 3 we Wrześni. Dwa pierwsze miejsca w części angielskiej zdobyli: Emilia Pawlak  i Filip Sznura ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kórniku, laureatką trzeciego miejsca została Hanna Witaszak z naszej szkoły. Natomiast wyróżnienia przypadły: Jagodzie Stępa ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Śremie oraz Emilii Ostrowskiej z Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 we Wrześni.
Organizatorki Festiwalu: Anna Wnuk, Agnieszka Wysocka, Anna Janczakowska oraz Barbara Pucek bardzo dziękują: Elżbiecie Nowik, Marii Łażewskiej, Monice Jankowiak i Agnieszce Milewskiej, zaangażowanym w prowadzenie kawiarenki. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pendrive oraz ramki ze zdjęciem z uroczystości. Natomiast laureaci dostali przenośne głośniki, słuchawki i powerbanki ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Środa Wlkp. oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi.
Anna Wnuk