Przeskocz do treści

Warsztaty w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum im. Piotra Króla

5 marca 2019 r. rozpoczęła się część pierwsza warsztatów przeprowadzanych w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum im. Piotra Króla. Brali w nich udział wolontariusze z Dwójki oraz przedstawiciele Hospicjum im. Piotra Króla, którzy zapoznali uczestników z różnorodnością podejmowanych przez Stowarzyszenie działań i rolą wolontariuszy w tych przedsięwzięciach.
Warsztaty, które prowadziła p. Małkowicz dotyczyły: pracy wolontariusza, wartości z jakimi spotykają się w swoich działaniach, umiejętności przekonywania do udzielania wsparcia oraz jak sobie radzić z niepowodzeniami, na które każdy wolontariusz jest narażony. Głównie więc dotyczyły sytuacji problemowych z jakimi można się spotkać w czasie trwania akcji „Pola Nadziei”. Uczestnicy warsztatów bardzo zaangażowali się we wszystkie zadania, które zaproponowała pani socjolog. Już niebawem zajęcia praktyczne w terenie. Trzymamy za nich kciuki. Wolontariusze z SP2 z Oddziałami Integracyjnymi już nie mogą się doczekać dnia rozpoczęcia akcji: „Pola Nadziei”.
Renata Smoczyk