Przeskocz do treści

„Księżniczki i rycerze”

Od 21 – 25 stycznia b.r. w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się półkolonie dla uczniów. Organizatorem była Rada Rodziców i Stowarzyszenie „Nasza Dwójka”. 30 dzieci z klas 1 -3 bawiło się pod hasłem: księżniczki i rycerze. Przez 5 dni, wraz z nauczycielkami: p. Moniką Spławską i Alicją Szymczak poznawały kulturę dworską, uczyły się manier królewskich i jak być dobrym rycerzem. Wykonali też szereg atrybutów księżniczki i rycerza – miecze, tarcze z herbem, wianki i wachlarze.  Odbył się turniej rycerski i bal. Zwieńczeniem była budowa zamku, przy której dzieci świetnie się bawiły – konstruując, klejąc, malując i ozdabiając całość. Odbyły się też warsztaty kulinarne, a zrobione ciastka wszystkim bardzo smakowały. W czwartek koloniści poszli do kina na film „Chłopiec z burzy”. Piękna historia przyjaźni chłopca z ptakami, skłoniła uczniów do narysowania uczuć wzbudzonych w czasie projekcji. Dzieci chętnie wykonywały wszystkie zadania, integrowały się podczas zabaw i gier. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wakacje i nowe pomysły organizatorów.

A.Dutkiewicz