Przeskocz do treści

IX Międzypowiatowy Konkurs Jęz. Obcych w SP 2

 Już po raz dziewiąty uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuły laureatów w Międzypowiatowym Konkursie Wiedzy z Języka Angielskiego i Niemieckiego w naszej szkole W tym roku do rywalizacji przystąpiło: 41 uczniów w części angielskiej i 24 w części niemieckiej ze wszystkich szkół w Środzie Wlkp., z całego powiatu średzkiego, poznańskiego i wrzesińskiego, w sumie z 14 placówek. Uczestnicy swoje umiejętności zaprezentowali pisząc test leksykalno-gramatyczny. W oczekiwaniu na wyniki , uczestnicy, nauczyciele i rodzice, mogli się posilić i  zrelaksować w przytulnej i pięknie odremontowanej części „starej szkoły”. Nagrody zwycięzcom wręczyli: starosta powiatu średzkiego: Ernest Iwańczuk, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2: Małgorzata Kaczmarek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców: Anna Błaszak.

W części angielskiej pierwsze miejsce zdobył Franciszek Kłonowski ze Szkoły Podstawowej Nr 3, drugie miejsce Aiden Dayton z „Keglika”. Natomiast trzecie miejsce zajął Maciej Waligóra ze Szkoły Podstawowej w Gieczu. W części niemieckiej na najwyższy podium stanęła: Magdalena Kalisz z „Keglika”, następnie po niej uplasowała się Julia Gromada ze Szkoły Podstawowej Nr 2 , a trzecia była Aleksandra Wicher również z „Keglika”. Wszyscy laureaci zaprezentowali swoje umiejętności językowe w krótkiej formie wypowiedzi o sobie. Koordynatorki Konkursu: Anna Wnuk, Anna Janczakowska, Agnieszka Wysocka i Barbara Pucek wręczyły dyplomy przybyłym na uroczystość nauczycielom. Zwycięzcy w części angielskiej i części niemieckiej mogą cieszyć z: mobilnych kursów do nauki języków, fiszek, słuchawek i  powerbanków. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Organizatorki przedsięwzięcia dziękują bardzo za ufundowanie cennych nagród: burmistrzowi Miasta Środa Wlkp.: Piotrowi Mielochowi, Średzkiemu Starostwu Powiatowemu oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom języków obcych oraz paniom: Elżbiecie Nowik, Marii Łażewskiej oraz Elżbiecie Sibińskiej za pomoc przy organizacji uroczystości. 
Anna Wnuk