Przeskocz do treści

Przedświąteczny „magiczny dzień” w klasach I-III

W piątkowy poranek na korytarzach naszej szkoły zabrzmiał dzwonek  Świętego Mikołaja. Jego głos wywołał wśród dzieci ogromną radość i skierował ich wzrok w stronę drzwi. Oczekiwany gość kolejno odwiedzał wszystkie klasy, obdarowywał dzieci drobnymi słodkościami i pozował z nimi do wspólnych zdjęć. W salach lekcyjnych rozbrzmiewały kolędy, które uczniowie śpiewali podczas klasowych wigilii. Następnie wszystkie dzieci udały się do sali gimnastycznej, gdzie obejrzały jasełka przygotowane przez klasę 3b. Przedstawienie to oprócz ukazania historii narodzin miało wymowne przesłanie, aby dzielić się z potrzebującymi, porzucić  złe nawyki i pracować nad swoim charakterem. Na koniec ponownie pojawił się Święty Mikołaj, tym razem na saniach ciągnionych przez aniołki. Przybył, aby obdarować wszystkie dzieci prezentami zgromadzonymi pod choinką. „Magiczny dzień” był niezwykle radosny i upłynął we wspaniałej świątecznej atmosferze.

Alicja Szymczak