Przeskocz do treści

To były pracowite dni…

Szkolny Klub Wolontariatu 5 grudnia 2018 r. rozpoczął obchody IV Powiatowego, Międzyszkolnego Dnia Wolontariatu w CKZiU w Środzie Wlkp. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem „Tanatos i Eros czyli życie w hospicjum”. Naszą szkołę reprezentowała młodzież z klasy 8a.
Nieco później, bo w mikołajki zapakowaliśmy wszystkie zebrane włóczki oraz wykonane przez babcie, mamy i ciocie naszych uczniów szale, czapki, chusty. Zakończyliśmy ostatecznie akcję „Włóczkersi-by wspomóc potrzebujące dzieci w Syrii i Afganistanie.
Jednak to nie koniec naszych zmagań z rzeczywistością. Corocznie bowiem nasi wolontariusze włączają się do akcji organizowanej przez  OPS „Radosne Święta w Każdym Domu”. Jej celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. 7 i 14 grudnia wolontariusze z klas: 7a, 8a, 8b oraz 3a i 3c gimnazjalnej pełnili swoje dyżury w sklepie Biedronka, przy ul. Niedziałkowskiego. Podczas zbiórki żywności opiekę nad wolontariuszami sprawowali p. Zofia Ratajczak, p. Jolanta Adam-Budzinska, p. Renata Smoczyk oraz p. Damian Borowski.
Poza tym dzielni chłopcy z klasy 3b gimnazjalnej pomogli przy rozładunku towarów dla 10 rodzin, za co bardzo dziękuje im Fundacja Pomocy Dzieciom „Pomagosie”-https://www.facebook.com/pomagosie.
Po zakończeniu „Piernikowego szaleństwa” -13 grudnia, w czasie spotkania wolontariuszy-pakowaliśmy pierniczki, które przekazaliśmy na Jarmark Bożonarodzeniowy. Poza tym, na jarmark przekazane zostały wszystkie dekoracje i przedmioty świąteczne wykonane na Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbył się 5-8 listopada 2018r. W Jarmarku Bożonarodzeniowym wzięły udział także wolontariuszki z klas 8a, 3a gimnazjalnej. Rozprowadzały w czasie jego trwania pierniczki i inne świąteczne przedmioty. Dzięki Fundacji „Pomagosie”jej podopieczni z naszej szkoły otrzymali ok. 1568,19 zł- https://www.facebook.com/pomagosie.
Wszystkim, którzy włączyli się w akcje bardzo dziękuję i zapraszam do dalszej współpracy!
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu
Renata Smoczyk