Szlachetna Paczka w SP 2

Podobnie jak w roku ubiegłym, SP 2 włączyła się w charytatywną akcję Szlachetnej Paczki w Środzie Wielkopolskiej. Tym razem dzięki zbiórce funduszy i środków spożywczych, chemicznych i artykułów gospodarstwa domowego mogliśmy pomóć 62 – letniej, żyjącej samotnie mieszkance naszego miasta – Pani Ewie.
Ze zbiórki funduszy pozyskaliśmy 1494,00 zł, za które udało nam się zakupić :
-pralkę Elektorlux - 1064,00 zł
-żelazko Philips - 151,20 zł
-komplet garnków indykcyjnych Bonita -239,00 zł
-zegarek damski - 40,00 zł
Uczniowie, nauczyciele i rodzice podzielili się również darami rzeczowymi, dzięki którym Pani Ewa otrzymała nowe ręczniki, pościele, ubrania, a także 7 kartonów produktów spożywczych i chemicznych. Wszystkie te rzeczy zostały pięknie zapakowane przez członków szkolnego koła wolontariatu oraz przez uczniów klasy VIIa. Następnie gotowych 10 kartonów przewieziono do magazynu Szlachetnej Paczki, skąd trafiły do Pani Ewy.
Wiemy, że sprawiliśmy Pani Ewie ogromną radość i bardzo się z tego powodu cieszymy! Wszystkim darczyńcom jeszcze raz s serca dziękujemy!
Barbara Pucek