Piernikowe szaleństwo

Akcja pierniki!

W poniedziałkowe popołudnie spotkaliśmy się w naszej szkole, aby udekorować wspólnie pierniki. Zrobiliśmy lukier królewski z 20 białek;-), mieliśmy mnóstwo kolorowych posypek i przystąpiliśmy do dzieła.  W  adwentowych nastrojach, przy świątecznych piosenkach i kolędach, w pięknym wnętrzu naszej szkoły udekorowaliśmy mnóstwo pierników. Inwencji twórczej nie było końca, powstawały renifery, bałwany, bombki, gwiazdki, aniołki, mikołaje... p. Dyrektor Jadwiga Wieland pokazała, że warto łamać stereotypy dekorując pierniki kwiatkami..., bo kto powiedział, że pierniki muszą mieć zawsze tylko motywy  świąteczne i zimowe 😉 Wszystkie pierniki zostaną przekazane na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się już w nadchodzącą niedzielę 16.12. na Starym Rynku. Zapraszamy serdecznie do kupna  naszych pierniczków! Wszystkie datki zostaną przekazane na rehabilitację naszych uczniów. Mamy nadzieję, że ten zwyczaj będziemy kontynuować w następnych latach!

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie oraz  wszystkim Mamom, Dyrekcji, Uczniom i Nauczycielom za udział w piernikowej akcji!!!

Ania Janczakowska i Renata Smoczyk