Sukcesy Pierwszoklasistów w Konkursie Plastycznym

Uroczysta gala związana z rozdaniem nagród w konkursie plastycznym „Odblaskowy Pierwszak” odbyła się w Ośrodku Kultury. Uczestniczyli w niej pierwszoklasiści z naszej szkoły i powiatu średzkiego. Otwierająca galę koordynator ds. Profilaktyki Społecznej st. sierż Natalia Nowak przypomniała uczestnikom cel inicjatywy profilaktycznej „Odblaskowy Pierwszak”. Podkreśliła, że używający odblasków po zmroku piesi są widoczni na drodze już z odległości 150 m.
Zwróciła uwagę na fakt, że w konkursie wzięło udział 18 szkół z całego powiatu średzkiego. Do konkursu wpłynęło aż 231 prac. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, aby wybrać te najciekawsze. W swoim wyborze kierowali się następującymi kryteriami: samodzielność wykonania pracy, sposób jej wykonania, estetyka pracy, pomysłowość oraz rodzaj użytej techniki w wykonaniu pracy. Z naszej szkoły wyróżnienie w konkursie otrzymała Julia Wiśniewska z kl. 1a. Trzecie miejsce w tym konkursie zostało przyznane Patrykowi Stefaniakowi również z kl.1a. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski i bardzo chętnie witali się z maskotką policji sierżanta Pyrkiem. W czasie gali zgromadzeni uczniowie i goście obejrzeli spot pt.: „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” przygotowany w zeszłym roku szkolnym przez uczniów naszej szkoły.  Młodzi kadeci klas o profilu policyjny zaprosili pierwszoklasistów na przedstawienie zatytułowane „Pierwszak bezpieczny na drodze”.  Gratulujemy nagrodzonym uczniom ich sukcesów! Wszystkim przypominamy, aby pamiętali o stosowaniu odblasków!

Małgorzata Haremska