Przeskocz do treści

Bicie rekordu RK-O

16 października jest  Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. Tego dnia uczniowie naszej szkoły z klas trzecich a, b, c gimnazjalnych, pod opieką: p. Anny Wnuk, p. Anny Dolaty, p. Oleny Metelskiej oraz p. Joanny Majcher, brali udział w „biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób”, odbywającym się w Szkole Podstawowej Nr 3.
Tego dnia w całej Polsce i duzi, i mali pokazują, że znają zasady udzielania pierwszej pomocy.  Do akcji, oprócz organizatorów, przyłączyło się bardzo wiele instytucji.  Byli tam z nami również uczniowie z: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Liceum Ogólnokształcącego, przedszkolaki z przedszkola „Kasztanowy Ogród”, przedstawiciele Oddziału Rejonowego PCK, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W ubiegłym roku w przedsięwzięciu brało udział 108 uczestników, natomiast w tym roku rekord udało się pobić, ponieważ RK-O wykonywało 306 osób.
Anna Wnuk