Przeskocz do treści

Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbył się w dniach 6-21 paź-dziernika. To społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na te-renie całej Europy i przeznaczona dla tych, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, grafiką komputerową, robotyką.
Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własną inicjatywę. W na-szej szkole uczniowie po raz kolejny włączyli się do tej akcji. Zgłosiliśmy własne wydarzenie. W czasie lekcji informatyki uczniowie tworzyli programy komputerowe korzystając ze strony code.org. Programowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci, a także w dalszej perspektywie może ułatwić im znalezienie dobrej pracy, w różnych, niekoniecznie związanych z informatyką dziedzinach.
Kolejna akcja, w której weźmiemy udział, to Godzina Kodowania. Zapraszamy do wspólnej zabawy już dzisiaj.
Renata Smoczyk