Przeskocz do treści

Święto latawca

W czwartek 11 października 2018 r. po południu w naszej szkole odbyło się spotkanie pt.: Święto latawca. Zaproszeni rodzice wraz ze swoimi pociechami bardzo licznie przybyli, aby wspólnie tworzyć latawce. Niektóre dzieci przyszły z babciami. Mnogość zgromadzonych materiałów, a przede wszystkim pomysłowość rodziców, babć i dzieci była tak duża, iż powstały przepiękne prace.
Najwięcej powstało latawcy o tradycyjnym kształcie, ale nie ma wśród nich takiego samego. Pojawiła się też fantastyczna pszczółka i latawiec o nietypowej formie. Na ogonach dzieci wypisywały swoje marzenia. Prędzej czy później na pewno się spełnią. W trakcie ciężkiej pracy można było się posilić świeżo pieczonym jabłuszkiem z dżemem, a spragnieni mogli ugasić pragnienie orzeźwiającym napojem. Atmosfera była przednia. Wszyscy fantastycznie się bawili. Dorośli wspominali swoje dziecięce lata. Latawce są teraz ozdobą korytarza szkoły. Wszystkim dziękujemy za przybycie, wspólną zabawę i dobry humor.
Dorota Pernak