Przeskocz do treści

Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym

W czwartek 11 października w Szkole Podstawowej w Słupi Wielkiej odbył się pierwszy etap zawodów w Tenisie Stołowym. Do rozgrywek zgłosiły się: bardzo gościnna Szkoła Podstawowa w Słupi Wielkiej oraz nasza reprezentacja SP 2. W zawodach rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych. Grupa młodsza – rocznik 2006 i młodsi oraz grupa starsza – rocznik 2003 i młodsi. Wszystkie mecze rozgrywano w takim samym systemie: najpierw single a potem gry w debla. Gra toczyła się zawsze do 3 wygranych. Jeżeli po deblowych pojedynkach nie było rozstrzygnięcia, wtedy dodatkowo rozgrywano pojedynki  w singlach na krzyż. I tak w roczniku 2006 i młodszym Dawid Kaczmarek oraz Rafał Kapuściński po jednym swoim meczu wygrali i po jednym przegrali. Po emocjonującym spotkaniu w deblu minimalnie lepsi okazali się chłopcy z SP Słupia Wielka i to oni wygrali cały mecz 3-2. Chłopcy z rocznika 2003 i młodsi czyli Szymon Stachowski, Jakub Kubasiewicz oraz Jakub Rzemyk rywalizowali z o rok starszymi kolegami. Ich pierwsze dwa pojedynki singlowe zakończyły się porażkami, ale nasi dzielni reprezentanci wygrali mecz w debla co przywróciło nadzieję na końcowy sukces. Niestety pomimo ambicji mecze w singlu na krzyż również nasi chłopcy przegrali a zatem końcowy wynik to 3-1 dla chłopców z SP Słupia Wielka. W turnieju rywalizowały również dziewczęta z naszej szkoły w roczniku 2003 i młodsze. Niestety nasze uczennice pomimo ogromnego wkładu i chęci przegrały swoje spotkania, ale nie były to mecze jednostronne, lecz w większości wyrównane. Oprócz tego, że każdy brał udział w rywalizacji sportowej to dodatkowo każdy uczestnik mógł wcielić się w rolę sędziego zawodów co nikomu nie sprawiało żadnego problemu.

Tak więc Mistrzem Gminy w Tenisie Stołowym została SP w Słupi Wielkiej i to gospodarze tego turnieju będą reprezentować Powiat w dalszym etapie. Gratulujemy i życzymy powodzenia. Naszym dzielnym reprezentantom należą się również ogromne brawa za godne reprezentowanie swojej szkoły.

Reprezentacja SP 2:

Rafał Kapuściński 5s, Dawid Kaczmarek 6s, Jakub Rzemyk 7b, Jakub Kubasiewicz 8a, Szymon Stachowski 8a, Hanna Małolepsza 7b, Maja Mroczkowska 7a, Aleksandra Nowak 7a.

Opiekun grupy:

Łukasz Kaczałka