Przeskocz do treści

Noc Naukowców

W piątek, 28 września br., 28 września 2018 r., tuż przed inauguracją obchodów 100-lecie Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych, odbyła się  dziesiąta edycja Nocy Naukowców. Uczniowie klas 5e i 4a wraz z wychowawcami (p. Ryllem i p. Kowalskim) i opiekunami (p. Sobotą i p. Pyrzyk) pojechali do Poznania, aby wziąć udział w ciekawych warsztatach, które miały miejsce na Uniwersytecie Przyrodniczym.
Dzięki aktywnemu zaangażowaniu około 400 naukowców, pracowników, doktorantów i studentów uczniowie naszej szkoły mogli mieć bezpośredni kontakt z kadrą uniwersytecką, a także zobaczyć jak wyglądają sale wykładowe, laboratoria i pracownie, w których być może będą w przyszłości odbywać zajęcia jako studenci.
W nowoczesnym Biocentrum uczestnicy dowiedzieli się m.in.: dlaczego roślina roślinie jest nierówna,  które rośliny żywią świat i jak rozpoznać, że roślina się stresuje, a także mogli wziąć udział w licznych konkursach, w których można było wygrać wartościowe nagrody.