Przeskocz do treści

Tak w Dwójce” uczniowie klas I-III przywitali Jesień

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przygotowali dla swoich uczniów niespodziankę. Wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej i po wysłuchaniu koncertu skrzypcowego Jesień z cyklu Cztery pory roku Antonio Vivaldiego przywitali z aplauzem PANIĄ JESIEŃ.Następnie  wysłuchali opowiadania Leo Buscaglia „Jesień liścia Jasia”. Przygotowując się wcześniej do tego spotkania uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wykonywali w klasowych zespołach prace plastyczne przedstawiające jesienne liście. Dekorację ścian sali gimnastycznej stanowiły liście klonu jaworowatego, klonu srebrzystego, grabu, buku, topoli, brzozy, lipy, dębu czy kasztanowca. W jesiennej scenerii nie zabrakło również darów sadów, lasu, ogrodów przynoszonych przez Panią Jesień.  Były oczywiście związane z tą porą roku zagadki. Uczniowie wykazali się  zdobytą wiedzą. Punktem, który najbardziej się podobał, był pokaz jesiennych strojów, w których w tym dniu uczniowie przyszli do szkoły. Ubrania były przyozdobione jesiennymi akcentami: liśćmi, owocami. Na głowach można było podziwiać przepięknie wykonane wianki. Kolejne takie spotkanie za trzy miesiące - z okazji rozpoczęcia następnej pory roku – ZIMY. 
Agnieszka Machunik