Przeskocz do treści

Projekt Młodzi średzianie dla Niepodległej

Nasza szkoła  otrzymała w całości dofinansowanie projektu o nazwie Młodzi średzianie dla Niepodległej w ramach konkursu grantowego My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy. Głównym celem Konkursu  było wyłonienie w kraju  najciekawszych inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez szkoły podstawowe, gimnazja lub szkoły ponadgimnazjalne  w formie wydarzenia szkolnego, które dotyczyć będzie popularyzacji największych polskich osiągnięć ekonomicznych, przejawów przedsiębiorczości oraz innowacyjnych osiągnięć – po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.Uczniowie SP2  w ramach niezwykle ciekawych, niestandardowych działań opracują:

  • album Nasze miasto dawniej i dziś,
  • przygotują galerię Wynalazki Polaków, które odmieniły nasze życie,
  • wezmą udział w Szkolnym Konkursie Historycznym Historia Naszego Stulecia i grze ulicznej Przedsiębiorcze miasto – Środa Wielkopolska – nowoczesne firmy i zakłady pracy,
  • przygotują montaż słowno – muzyczny Historia naszego stulecia, podczas którego zostanie zaprezentowana moda minionych 100 lat oraz utwory muzyczne towarzyszące w tym czasie Polakom.

Realizacja zadań rozpocznie się od października i potrwa do 7 grudnia br. Honorowy patronat nad konkursem dla szkół 100 projektów  edukacyjnych na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W skład zespołu odpowiedzialnego za realizację projektu wchodzą następujący nauczyciele: Joanna Majcher, Anna Janczakowska, Elżbieta Sibińska, Anna Maćkowiak, Aneta Gościniak, Marta Gorczyca, Anna Izydorczak, Beata Piwowarska – Idaszek, Elżbieta Nowik, Anna Przybylska, Jolanta Szymura, Agnieszka Pawłowska – Machunik, Dorota Jackowiak – Szaroleta, Krzysztof Nowik, Adam Wójkiewicz.

Koordynator Projektu Młodzi średzianie dla Niepodległej:  Maria Łażewska