Przeskocz do treści

Narodowe czytanie w SP2

Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury. Na kulminację akcji czyli 8 września 2018 r. wybrano "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Ponadto Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty "Antologii Niepodległości".

W naszej szkole 7 września 2018 r. uczniowie klas I-III również wzięli udział w tej wspaniałej akcji. Jako, że treść "Przedwiośnia" mogłaby być niezrozumiała dla małych odbiorców, wychowawcy klas wybrali dla uczniów pozycje przeznaczone dla tej grupy wiekowej. I tak, klasy I wysłuchały fragment "Plastusiowego pamiętnika" Marii Kownackiej, klasy II zasłuchiwały się w "Rekreacjach Mikołajka" Rene Gościnnego, a klasy III poznały historię "Zezi i Gilera" Agnieszki Chylińskiej.
Wszystkim uczniom czytanie bardzo się podobało. Niektórzy dopytywali o kolejną taką akcję.

Adrianna Kaszub