Każdy może być artystą...

4 kwietnia br. uczniowie klasy 4d mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach plastycznych, które przygotował i prowadził pan Adam Półtorak. Jest  on grafikiem specjalizującym się w tradycyjnych technikach graficznych,  dzieli  się  pasją z innymi ludźmi, niezależnie od wieku i posiadanych zdolności manualnych. Wspólne tworzenie dzieł jest niezapomnianym i wartościowym sposobem spędzania czasu. Moim marzeniem było, aby dzieci mogły wcielić się w rolę artystów i rozwinąć skrzydła talentu. Uczniowie zgłębiali tajniki metaloplastyki, tworzyli płaskorzeźbę w folii aluminiowej, była ona patynowana farbą; w pracy wykorzystano rylce kulkowe. Po spotkaniu, dzięki hojności rodziców, dzieci mogły napić się herbaty i zjeść pyszne ciastka.

Patrząc na nietuzinkowe prace uczniów, utwierdziłam się w przekonaniu, że każdy może być artystą.

Marzena Nawrocka