Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
« POWRÓT

KALENDARZ 2013/2014

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 2 września 2013r.
 Zimowa przerwa świąteczna 23 - 31 grudnia 2013r.
 Sprawdzian próbny dla szóstoklasistów ... stycznia 2014r.
 Ferie zimowe 3 - 16 lutego 2014r.
Wiosenna przerwa świąteczna 17- 22 kwietnia 2014r.
Sprawdzian kompetencji dla szóstoklasistów, sprawdzian próbny umiejętności piątoklasistów 1 kwietnia 2014r.
Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno - wychowawczych 27 czerwca 2014r.
Ferie letnie 28 czerwca 2014r. -
31 sierpnia 2014r.

 

 

KALENDARZ WYDARZEŃ W ROKU SZKOLNYM 2013 / 2014

wrzesień
  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 klas II - VI
  • Pasowanie na ucznia I klasy 
  • Akcja charytatywna "Pełna miska dla schroniska"
  • Akcja "Sprzątanie Świata" - Odkrywamy czystą Polskę!
  • Wybory Samorządu Uczniowskiego
  • Uroczystość wręczenia stypendiów motywacyjnych za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe w II okresie roku szkolnego 2012/2013
październik
  • Miesiąc Bibliotek Szkolnych
  • Spotkanie nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • XI Mistrzostwa Szkoły klas IV-VI w pływaniu
  • XXXIII Konkurs Recytatorski w Bibliotece Średzkiej (kategoria klas II i III, etap szkolny)
  • XXXIII Konkurs Recytatorski w Bibliotece Średzkiej (kategoria klas IV - VI, etap szkolny)
  • VII Szkolny Konkurs Języka Angielskiego
  • Quiz Języka Angielskiego (etap I)
  • Konkurs ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” (etap I)
  • Szkolny Konkurs Ortograficzny (etap I)
  • „Środa – moje miasto” (etap I)
  • Konkurs plastyczny „Cztery pory roku” (jesień)
  • Szkolny Konkurs „Myśl logicznie” (etap I)
  • Konkurs Plastyczny "Jestem patriotą"
  • Wieloetapowy Szkolny Konkurs Przyrodniczy (etap I)
listopad
  • Święto Niepodległości - uroczystość dla uczniów klas I-III
  • Święto Niepodległości - uroczystość dla uczniów klas IV-VI
  • Zbiórka darów dla dzieci z Domu Dziecka w Bninie
  • Góra Grosza – zbiórka monet dla rodzinnych domów dziecka (akcja Towarzystwa „Nasz Dom”)
  • Kiermasz nowych książek
  • Andrzejki – zabawa dla uczniów klas I, II i III
  • Dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VI
  • Światowy Dzień Filozofii
  • Quiz Języka Angielskiego
  • Konkurs ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” (etap II)
  • Szkolny Konkurs Ortograficzny (etap II)
  • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Trzecioklasisty (etap I)
  • Wojewódzki Konkurs Humanistyczny (etap szkolny)
  • III Wojewódzki Konkurs Matematyczny (etap szkolny)
  • Szkolny Konkurs „Myśl logicznie” (etap II)
  • XXXIII Konkurs Recytatorski w Bibliotece Średzkiej (kategoria klas II i III, finał)
  • XXXIII Konkurs Recytatorski w Bibliotece Średzkiej (kategoria klas IV i VI, finał)
  • Wieloetapowy Szkolny Konkurs Przyrodniczy (etap II)
  • II Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy (etap szkolny)
grudzień
  • Akcja charytatywna "I Ty możesz zostać św. Mikołajem"
  • Turniej Mikołajkowy
  • 95. Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego
  • Spotkanie wigilijne dla nauczycieli
  • Spotkanie Bożonarodzeniowe dla uczniów SP2
  • Konkurs ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” (etap III)
  • V Przegląd Mini Form Teatralnych w Języku Niemieckim
  • Wieloetapowy Szkolny Konkurs Przyrodniczy (etap III)
  • Konkurs w Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego Złota Żabka (etap szkolny)
  • XVII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce (etap szkolny)
  • Konkurs Matematyczny „Złota Żabka” (etap szkolny)
  • „Środa – moje miasto” (etap II)
  • Szkolny Konkurs „Myśl logicznie” (etap III)
styczeń
  • Dzień Babci i Dziadka
  • Przegląd kolęd i pastorałek
  • Koncert Noworoczny
  • Dyskoteka karnawałowa dla klas IV-VI
  • XVI Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym
  • Wojewódzki Konkurs Humanistyczny (etap rejonowy)
  • Quiz Języka Angielskiego
  • XVII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce (etap powiatowy)
  • Konkurs w Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego Złota Żabka (etap rejonowy)
  • III Wojewódzki Konkurs Matematyczny (etap rejonowy)
  • Wieloetapowy Szkolny Konkurs Przyrodniczy (etap I)
  • Konkurs Matematyczny „Złota Żabka” (etap rejonowy)
  • Szkolny Konkurs „Myśl logicznie” (etap IV)
  • II Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy (etap rejonowy)
  • IV Powiatowy Konkurs Humanistyczny (etap szkolny)
luty
  • Mistrzostwa Gminy i Powiatu w Piłce Siatkowej
  • Bal karnawałowy oddziałow „0”
  • Bal karnawałowy klas 1
  • Bal karnawałowy klas 2 - 3
  • Dzień Bezpiecznego Internetu
  • Uroczystość wręczenia stypendiów motywacyjnych za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe w I okresie roku szkolnego 2013/2014
  • Szkolny Konkurs „Myśl logicznie” (etap V)
  • Konkurs plastyczny „Cztery pory roku” (zima)
  • Wojewódzki Konkurs Humanistyczny (finał wojewódzki)
  • II Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy (finał wojewódzki)
  • Konkurs ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” (etap IV)
  • Szkolny Konkurs Ortograficzny (etap III)
  • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Trzecioklasisty (etap II)
  • Wieloetapowy Szkolny Konkurs Przyrodniczy (etap III)
  • „Matematyczny As” (etap I)
  • XI Powiatowy Konkurs Matematyczny (etap szkolny)
marzec
  • Przyjęcie uczniów klas I do biblioteki szkolnej
  • Pierwszy dzień wiosny (kl. 1-3)
  • Pierwszy dzień wiosny (kl. 4-6)
  • Dzień Św. Patryka
  • Szkolny Konkurs „Myśl logicznie” (etap VI)
  • XII Powiatowy Konkurs Przyrodniczy (etap szkolny)
  • Quiz Języka Angielskiego
  • Rekolekcje
  • Szkolny Konkurs Ortograficzny (etap IV)
  • Konkurs ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” (etap V)
  • Konkurs w Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego Złota Żabka (finał wojewódzki)
  • Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • Wieloetapowy Szkolny Konkurs Przyrodniczy (etap IV)
  • XVII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce (etap rejonowy)
  • II Powiatowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK (etap szkolny)
  • III Wojewódzki Konkurs Matematyczny (finał wojewódzki)
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUREK
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR
  • „Środa – moje miasto” (etap III)
  • X Szkolny Konkurs Informatyczny
  • Szkolny Konkurs Wiedzy o Kompozytorze
  • Konkurs Matematyczny „Złota Żabka” (finał wojewódzki)
kwiecień
  • Akcja charytatywna „Zajączek wielkanocny”
  • Dzień Języka Niemieckiego „Luxemburg”
  • Mistrzostwa Szkoły w mocowaniu
  • Konkurs Plastyczny "Moja ekologia"
  • Szkolny Konkurs „Myśl logicznie” (finał)
  • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Trzecioklasisty (etap III)
  • Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu
  • II Powiatowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK (etap powiatowy)
  • XII Powiatowy Konkurs Przyrodniczy (finał powiatowy)
  • XVII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce (finał wojewódzki)
  • II Szkolny Konkurs Historyczny
  • IV Powiatowy Konkurs Humanistyczny (finał powiatowy)
  • Konkurs ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” (etap VI)
  • Konkurs plastyczny „Cztery pory roku” (wiosna)
  • Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego i Języka Angielskiego
  • Wieloetapowy Szkolny Konkurs Przyrodniczy (etap V)
  • XI Powiatowy Konkurs Matematyczny (finał powiatowy)
maj
  • Rocznica uchwalenie Konstytucji 3 Maja
  • Dzień Mamy i Taty
  • Festyn „Mama, Tata i ja”
  • „Matematyczny As” (etap II)
  • X Powiatowy Konkurs Informatyczny „SrebrnaMysz”
  • Quiz Języka Angielskiego
  • Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
  • I Powiatowy Konkurs Historyczny
  • Szkolny Konkurs Ortograficzny (etap V)

czerwiec

  • Egzamin na kartę rowerową
  • Bal Szóstoklasisty
  • Kiermasz używanych podręczników
  • Dzień Sportu Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce
  • Mistrzostwa Szkół Podstawowych klas III w pływaniu
  • Mistrzostwa Szkoły w grach zespołowych
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla oddziałów przedszkolnych
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I-III
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas II-VI
  • „Środa – moje miasto” (etap IV)
  • Konkurs plastyczny „Cztery pory roku” (czerwiec)

 

 

IMPREZY MUZYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

 

19.10.2012r. 11:45

ŚLEDZTWO NA PIĘCIOLINII

Skandal w mieście muzyki! W wyniku starcia zwolenników saksofonu z fanami pianina doszło do niekontrolowanego wybuchu dźwięków, których fala przetoczyła sie przez dzielnicę wiolinową siejąc spustoszenie. Trwają poszukiwania sprawców...

14.12.2012r. 11:45

ROCKOMOTYWA, CZYLI POCIĄG Z KLASĄ

Stoi na stacji rockomotywa, muzyka wciąż się z niej wydobywa.
Struny, klawisze i stos talerzy, niech jedzie z nami, ten, kto nie wierzy!
Pełno tu dźwięków w każdym wagonie – w jednym pan Mozart siedzi na tronie,
W drugim gitara, tak dla odmiany, w trzecim są wielkie dwa fortepiany,
W czwartym Beethoven i Jego świta – tutaj klasyka z rockiem się wita!

Muzyczną rockomotywą przeniesiemy się w czasy genialnych klasyków, których dzieła podziwiane po dziś dzień stanowią inspiracje i wyzwanie dla nowych aranżacji.W programie: klasyczne menu na rockową nutę.

22.02.2013r. 11:45

BRAZYLIA, KUBA, ARGENTYNA - TAM KARNAWAŁ SIĘ ZACZYNA...

... tutaj rytmy są gorące, bo je wciąż podgrzewa słońce!
Tańczy ludzi potok długi, kolorowy jak papugi.
Nikt nie nudzi się dziś z nami, zresztą zobaczycie sami...

Podróż w odległe strony świata z udziałem muzyków pochodzacych z Ameryki Południowej - prezentacja tradycyjnych utworów, tańców, zwyczajów i instrumentów

19.04.2013r. 11:45

MUZYKA NA JĘZYKACH

Pełna pasji i energii historia muzyki gospel. Muzyczna wędrówka od korzeni po współczesną stylistykę śpiewu w harmonii. Zaprezentujemy inspirującą siłę muzyki czarnoskórych mieszkańców Ameryki, która porywa i jednoczy również dzisiaj.

14.06.2013r. 11:45

FLAMENCO - CORRIDA NA PARKIECIE

Suknia wiruje, gitara gra, Hiszpania wita, zabawa trwa.
Ognistych rytmów nadchodzi czas i do flamenco zaprasza nas.

Hiszpania i jej ogniste barwy – poznamy charakterystyczne elementy kultury flamenco - taniec, muzykę i instrumenty, a zaproszeni goście podzielą się z nami pełną hiszpańskiej pasji sztuką.

 

« POWRÓT