Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
« POWRÓT

KALENDARZ 2016/2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 1 września 2016r.
Informacja o zagrożeniach oceną niedostateczną 9 grudnia 2016r.
Zimowa przerwa świąteczna 23-31 grudnia 2016r.
Klasyfikacja śródroczna - posiedzenie RP 19 stycznia 2017r.
Ferie zimowe 30 stycznia - 12 lutego 2017r.
Rekolekcje wielkopostne  
Wiosenna przerwa świąteczna 13-18 kwietnia 2017r.
Informacja o zagrożeniu oceną niedostateczną i niepromocją 8 maja 2017r.
Informacja o przewidywaych rocznych ocenach klasyfikacyjnych 6 czerwca 2017r.
Rozliczenie podręczników 12-14 czerwca 2017r.
Klasyfikacja roczna - posiedzenie RP 16 czerwca 2017r.
Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno - wychowawczych 23 czerwca 2017r.
Ferie letnie 24 czerwca 2017r. - 31 sierpnia 2017r.

KALENDARZ WYDARZEŃ W ROKU SZKOLNYM 2016 / 2017


Działania całoroczne:

Konkurs Super Klasa – koordynator: A.Koch

Zbiórka surowców wtórnych – koordynator: J.Majcher

                     wrzesień

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 (1.09)
  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (30.09)

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE

  • 77. rocznica wybuchu II wojny światowej (1.09)
  • 77. rocznica egzekucji średzian na Łąkach Kijewskich (17.09)

KONKURSY

  • Szkolny Konkurs Recytatorski (eliminacje szkolne kl. I – III i kl. IV – VI)

IMPREZY SPORTOWE

  • Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
  • Czwartki LA
październik

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

  • Przyjęcie uczniów klas I do biblioteki szkolnej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Papieski

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE

  • 77. rocznica egzekucji średzian na Starym Rynku (20.10)

KONKURSY

  • Szkolny Konkurs Recytatorski (eliminacje szkolne kl. I – III i kl. IV – VI)
  • XXXVI Konkurs Recytatorski organizowany przez MBP w Środzie  Wlkp.
  • Mały Mistrz Ortografii (I etap)
  • English Quiz
  • X Szkolny Konkurs Języka Angielskiego
  • Chodzący słownik języka angielskiego
  • Chodzący słownik języka niemieckiego
  • Ekspert Tabliczki Mnożenia
  • Szkolny Konkurs Plastyczny - Cztery Pory Roku - JESIEŃ (10-14.10)

​          IMPREZY SPORTOWE

  • Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu dla klas IV-VI
listopad

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

  • Dyskoteka andrzejkowa klas I – III i kl. IV – VI

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE

  • Święto Niepodległości – akademia

KONKURSY

  • English Quiz
  • Chodzący słownik języka angielskiego
  • Chodzący słownik języka niemieckiego
  • Ekspert Tabliczki Mnożenia
  • Szkolny Konkurs Ortograficzny (I etap)
  • Złota Żabka” – w Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego - eliminacje szkolne 
  • Szkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas II i III „Z książką za Pan Brat”
  • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Trzecioklasisty (I etap)
  • Deutschfreund
  • Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej
  • Szkolny Konkurs Wiedzy dla klas II i III „Mały Omnibus” o Zdrowiu (I etap)
  • Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych „Żłóbek Wielkopolski”
  • Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy - etap szkolny (24.11)
  • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - etap szkolny (25.11) 

IMPREZY SPORTOWE

  •  
grudzień

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

  • Wigilijne kolędowanie dla klas III -VI
  • Spotkanie świąteczne - Boże Narodzenie dla „0” i klas I – III (22 lub 23.12)

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE 

  • Rocznica Powstania Wielkopolskiego (27.12)

KONKURSY

  • English Quiz
  • Chodzący słownik języka angielskiego
  • Chodzący słownik języka niemieckiego
  • Ekspert Tabliczki Mnożenia
  • XXI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce (eliminacje szkolne)
  • Przegląd Kolęd i Pastorałek Zaniemyśl (I etap)
  • „Złota Żabka” – Konkurs w Dziedzinie Matematyki (etap szkolny)
  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny - etap szkolny (1.12) 
  • Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego - etap szkolny (2.12) 

IMPREZY SPORTOWE

  • Turniej „Rzucanki Siatkarskiej” dla klas III
  • Turniej Mikołajkowy dla klas I-VI
  • Rodzinny Turniej Charytatywny w Piłce Siatkowej
  • Mistrzostwa Szkoły w Szachach dla klas I-VI
styczeń

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

  • Maraton Jasełkowy (14.01)
  • Przegląd Chórów Kolędujących i Koncert Noworoczny (15.01)

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE

  • Rocznica wyzwolenia Środy Wlkp. (23.01)

KONKURSY

  • ​English Quiz
  • Chodzący słownik języka angielskiego
  • Chodzący słownik języka niemieckiego
  • Ekspert Tabliczki Mnożenia
  • Szkolny Konkurs Plastyczny „Cztery Pory Roku" - ZIMA (3-9.01)
  • Szkolny Konkurs Ortograficzny (II etap)
  • Szkolny Konkurs Wiedzy dla uczniów klas II i III „Mały Omnibus” o Zdrowiu (II etap) 
  • Przegląd Kolęd i Pastorałek Zaniemyśl (II etap)
  • Konkurs Wiedzy o Niemczech i Krajach Niemieckojęzycznych (I etap)

IMPREZY SPORTOWE

  • Mistrzostwa Szkoły w Szachach dla klas I-VI
  • Szkolny Turniej Minisiatkówki dla klas IV_VI
  • Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej dla klas III
luty

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

  • Dyskoteka walentynkowa dla klas IV-VI

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE

  •  

KONKURSY

  • Mały Mistrz Ortografii (II etap)
  • English Quiz
  • Chodzący słownik języka angielskiego
  • Chodzący słownik języka niemieckiego
  • Ekspert Tabliczki Mnożenia
  • Szkolny Konkurs Ortograficzny (II etap)
  • Szkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas II i III „Z książką za Pan Brat”
  • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Trzecioklasisty (II etap)
  • „Złota Żabka” – Konkurs w Dziedzinie Matematyki (etap międzyszkolny)
  • XV Powiatowy Konkurs Przyrodniczy (etap szkolny)
  • V Szkolny Konkurs Historyczny (I etap)
  • Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy - etap rejonowy (16.02) 
  • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - etap rejonowy (17.02)
  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny - etap rejonowy (23.02)
  • Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego - etap rejonowy (24.02)
IMPREZY SPORTOWE
  • Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej dla klas III
  • Mistrzostwa Gminy i Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców
marzec

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

  • Rekolekcje

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE

  •  

KONKURSY

  • English Quiz
  • Chodzący słownik języka angielskiego
  • Chodzący słownik języka niemieckiego
  • Ekspert Tabliczki Mnożenia
  • Szkolny Konkurs Plastyczny „Cztery Pory Roku" - WIOSNA (27-31.03)
  • Szkolny Konkurs Ortograficzny (III etap)
  • Konkurs Wiedzy o Niemczech i Krajach Niemieckojęzycznych (II etap)
  • Konkurs Matematyczny  - Kangur dla uczniów kl. II – III
  • Sprachdoktor
  • V Powiatowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK (etap szkolny)
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny  - Kangur 2017
  • XIII Powiatowy Konkurs Informatyczny „Srebrna Mysz”
  • XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny (etap szkolny) (9.03)
  • Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy - etap wojewódzki (24.03)
  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny - etap wojewódzki (25.03)
  • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - etap wojewódzki (31.03) 

​          IMPREZY SPORTOWE

  •  
kwiecień

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

  • Światowy Dzień Ziemi (22.04)

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE

  •  Miesiąc pamięci Ofiar Pomordowanych na Wschodzie

KONKURSY

  • English Quiz
  • Chodzący słownik języka angielskiego
  • Chodzący słownik języka niemieckiego
  • Ekspert Tabliczki Mnożenia
  • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Trzecioklasisty (III etap)
  • Szkolny Konkurs Wiedzy dla klas II i III „Mały Omnibus” o Zdrowiu (III etap)
  • XV Powiatowy Konkurs Przyrodniczy (etap powiatowy)
  • XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny (etap powiatowy) (22.04)
  • V Szkolny Konkurs Historyczny (II etap)
  • V Powiatowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia (etap powiatowy)
  • II Szkolny Konkurs Czytelniczy
  • XV Szkolny Konkurs „Przyrodnik na szóstkę”
  • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  • Szkolny Konkurs „Matematyczny As” (I etap)
  • II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego dla Szkół Podstawowych (27.04)
  • Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego - etap wojewódzki (1.04) 

IMPREZY SPORTOWE

  • XIII Mistrzostwa Szkoły w Mocowaniu
  • Rodzinny Turniej Charytatywny w Piłce Nożnej
  • Puchar Tymbarku – Turniej Piłkarski
maj

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

  • Dzień Języka Angielskiego i Niemieckiego
  • Egzamin na kartę rowerową
  • Rodzinny Festyn z Dwójką (20.05)
  • Przedstawienie koła teatralnego (w ramach Festynu) (20.05)

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE

  • Święto flagi (2.05)
  • Rocznica Konstytucji 1791r. (3.05)
  • Rocznica zakończenia II wojny światowej (8.05)
  • Święto Unii Europejskiej (9.05)

KONKURSY

  • Mały Mistrz Ortografii (III etap)
  • English Quiz
  • Chodzący słownik języka angielskiego
  • Chodzący słownik języka niemieckiego
  • Ekspert Tabliczki Mnożenia
  • Szkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas II i III „Z książką za Pan Brat”
  • XIII Powiatowy Konkurs Informatyczny „Srebrna Mysz” (etap powiatowy)
  • Szkolny Konkurs „Matematyczny As” (II etap)
  • Ogólnopolski Przegląd Pieśni Religijnej ŚREMSONG
  • IV Ogólnopolski Przegląd Teatralny „Teatralna Majówka 2017”
  • Konkurs Ortograficzny „Gżegżółka”

IMPREZY SPORTOWE

  • Puchar Tymbarku – Turniej Piłkarski
  • Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju LA
  • Mistrzostwa Szkoły klas IV w „Cztery Ognie”
  • Mistrzostwa Szkoły klas V w Piłce Nożnej
  • Mistrzostwa Szkoły klas VI w Piłce Koszykowej
  • Mistrzostwa Szkoły klas III w Pływaniu

                      czerwiec

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

  • Uroczyste zakończeniem roku szkolnego dla klas I – III
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas IV – VI

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE

  • Rocznica Poznańskiego Czerwca (28.06)

KONKURSY

  • Szkolny Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku" - "Lato" (5-10.06)

IMPREZY SPORTOWE

  • Puchar Tymbarku – Turniej Piłkarski

 

 

IMPREZY MUZYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

 

 

19.10.2012r. 11:45

ŚLEDZTWO NA PIĘCIOLINII

Skandal w mieście muzyki! W wyniku starcia zwolenników saksofonu z fanami pianina doszło do niekontrolowanego wybuchu dźwięków, których fala przetoczyła sie przez dzielnicę wiolinową siejąc spustoszenie. Trwają poszukiwania sprawców...

14.12.2012r. 11:45

ROCKOMOTYWA, CZYLI POCIĄG Z KLASĄ

Stoi na stacji rockomotywa, muzyka wciąż się z niej wydobywa.
Struny, klawisze i stos talerzy, niech jedzie z nami, ten, kto nie wierzy!
Pełno tu dźwięków w każdym wagonie – w jednym pan Mozart siedzi na tronie,
W drugim gitara, tak dla odmiany, w trzecim są wielkie dwa fortepiany,
W czwartym Beethoven i Jego świta – tutaj klasyka z rockiem się wita!

Muzyczną rockomotywą przeniesiemy się w czasy genialnych klasyków, których dzieła podziwiane po dziś dzień stanowią inspiracje i wyzwanie dla nowych aranżacji.W programie: klasyczne menu na rockową nutę.

22.02.2013r. 11:45

BRAZYLIA, KUBA, ARGENTYNA - TAM KARNAWAŁ SIĘ ZACZYNA...

... tutaj rytmy są gorące, bo je wciąż podgrzewa słońce!
Tańczy ludzi potok długi, kolorowy jak papugi.
Nikt nie nudzi się dziś z nami, zresztą zobaczycie sami...

Podróż w odległe strony świata z udziałem muzyków pochodzacych z Ameryki Południowej - prezentacja tradycyjnych utworów, tańców, zwyczajów i instrumentów

19.04.2013r. 11:45

MUZYKA NA JĘZYKACH

Pełna pasji i energii historia muzyki gospel. Muzyczna wędrówka od korzeni po współczesną stylistykę śpiewu w harmonii. Zaprezentujemy inspirującą siłę muzyki czarnoskórych mieszkańców Ameryki, która porywa i jednoczy również dzisiaj.

14.06.2013r. 11:45

FLAMENCO - CORRIDA NA PARKIECIE

Suknia wiruje, gitara gra, Hiszpania wita, zabawa trwa.
Ognistych rytmów nadchodzi czas i do flamenco zaprasza nas.

Hiszpania i jej ogniste barwy – poznamy charakterystyczne elementy kultury flamenco - taniec, muzykę i instrumenty, a zaproszeni goście podzielą się z nami pełną hiszpańskiej pasji sztuką.

 

« POWRÓT