Przeskocz do treści

Mistrz czytelnictwa 2018

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
                        Wisława Szymborska

Szkolny Konkurs Czytelniczy „Mistrz Czytelnictwa 2018” został zorganizowany w naszej szkole po raz trzeci. Przystąpili do niego uczniowie z klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych. Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz popularyzacja literatury wśród dzieci i młodzieży. W ramach przygotowania do konkursu uczniowie otrzymali listy z tytułami utworów, które należy przeczytać.Piątoklasiści musieli zapoznać się z legendami: „Złota kaczka”, „Syrena”, „Pan Twardowski”, „Legenda o poznańskich koziołkach”, uczniowie klas czwartych czytali książkę pt.„Rekreacje Mikołajka”, szóstoklasiści „Szatana z siódmej klasy” i uczniowie klas siódmych lekturę „Mały Książę”. Zadania konkursowe zostały odpowiednio zróżnicowane. W testach pojawiły się pytania dotyczące przeczytanych lektur, krzyżówki oraz zadania sprawdzające wiedzę ogólną na temat literatury i kultury języka.
Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:
Klasy IV
1. Maria Golec kl.IV s
2. Marika Wachowiak kl.IV s
3. Gabriela Sikorska kl.IV s

Klasy V
1. Dawid Kaczmarek kl.V s
2. Marek Wawrzyniak kl.V a
3. Oliwia Rychtanek kl.Va

Klasy VI
1. Monika Wawrzyniak kl.VId
2. Laura Dobrychłop kl.VI a
3. Bartosz Szymkowiak kl.VIb

Klasy VII
1. Kinga Kajdan kl.VII s
2. Weronika Kopczyńska kl.VII b
3. Patrycja Bieszczadzka kl. VII s

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy. Zwycięzcom gratulujemy.

Monika Grzeszczak