Przeskocz do treści

Szkoła Podstawowa Nr 2 najlepsza w koszykówce.

W dniu 21.05.2018 w hali sportowej przy ulicy Lipowej odbył się XXI Festiwal Piłki Koszykowej Ulicznej z okazji Średzkich Sejmików Kultury. Turniej odbył się w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły żeńskie i jeden męski. Po trwającym ponad dwie godziny turnieju i rozegraniu wielu bardzo emocjonujących meczów wszystkie zespoły z naszej szkoły znalazły się na podium. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęły „Aniołki” w składzie Marta Garbaciak, Julia Buczma, Wiktoria Surdyk, Natalia Tumidaj wszystkie z klasy 2 a, drugie miejsce drużyna „Gim-1” w składzie Wiktoria Furmańska 3a, Sandra Furmańska 7b , Natalia Kamińska 7a, Gabriela Duszczak 3c i trzecie miejsce drużyna z klasy 3s w składzie Paulina Droździńska, Klaudia Migalska, Eliza Wawszkiewicz, Julia Wierzbicka, Barbara Wiśniewska.

Męska drużyna w składzie Maciej Szypulski, Jakub Ritter, Jakub Mazur i Michał Wujek zajęła drugie miejsce przegrywając minimalnie w pierwszym meczu.

Wszyscy uczniowie grający w turnieju zasłużyli na wielkie brawa. Opiekunem drużyn był Mirosław Błaszyk