Przeskocz do treści

Niezapomniana wycieczka do Trójmiasta

W dniach 23 – 25  maja 2018r. uczniowie klas 5a i  5s przebywali na wycieczce
w Trójmieście. Zaraz po przyjeździe spotkali się z sympatyczną panią przewodnik
i rozpoczęli zwiedzanie pięknego Gdańska. Zobaczyli Złotą i Zieloną Bramę, Ratusz Głównego Miasta,  Fontannę Neptuna, Złotą Kamienicę, Dwór Artusa i Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia NMP.Piątoklasiści  spacerowali także ul. Mariacką oraz wzdłuż Długiego Pobrzeża, gdzie uwagę uczestników wycieczki zwrócił dźwig portowy – Żuraw. Kolejnym punktem było odwiedzenie Westerplatte i rejs statkiem do Gdańska, podczas którego uczniowie wspólnie  z marynarzem śpiewali szanty. Następny dzień młodzi turyści rozpoczęli od obserwacji fok w Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego stanowiące część placówki naukowo – badawczej, a  znajdujące się w Helu przy Bulwarze Nadmorskim. Niezapomnianych wrażeń dostarczył dzieciom spacer i pobyt na helskiej plaży.  Drugi dzień zakończył się ogniskiem i dyskoteką w pensjonacie Ori (Jastrzębia  Góra),  w którym uczniowie klas piątych mieli swoje zakwaterowanie. Była to doskonała okazja do integracji zespołów klasowych. Podczas ostatniego dnia pobytu
w Trójmieście uczniowie odwiedzili Akwarium Gdyńskie – polskie muzeum Morskiego Instytutu Rybackiego  posiadające status ogrodu zoologicznego, zwiedzili „Dar Pomorza”, spacerowali w Sopocie po najdłuższym drewnianym molo w Europie. Tam zobaczyli także Grand Hotel, latarnię,  Krzywy Domek, umiejscowiony przy najpopularniejszej ul. Sopotu, zwanej „Monciakiem”.

Wycieczka była dla piątoklasistów wspaniałymi lekcjami historii, przyrody, geografii, dostarczyła niezapominanych wrażeń.
Maria Łażewska

Foto: Anna Janczakowska