Dzień Sportu na Dzień Dziecka

30 maja w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się dzień sportu, w ramach obchodów Dnia Dziecka. Uczniowie klas 1-3 bawili się na sportowo w trzynastu różnych konkurencjach. W sali gimnastycznej klasy pierwsze rozpoczęły rywalizacje klasowe w skokach w workach, kozłowaniu piłki slalomem, "sadzeniu" woreczków, biegu z przejściem przez szarfę. Wzięły też udział w krótkim treningu na trampolinach, który poprowadziły trenerki z Dance Art. W tych samych konkurencjach zastąpili klasy pierwsze uczniowie z klas drugich i trzecich. Po pierwszej części dzieci odpoczywały przy drożdżówkach i wodzie ufundowanych przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2. Po przerwie uczniowie sprawdzili się skacząc na skakance, rzucając do celu, trafiając piłeczką hokejową do bramki, rozbijając kręgle, czy bawiąc się w wyścigach rzedów. Miło też spędziły czas na szkolnym placu zabaw, bawiąc się w berka. Całość zwieńczyło rozdanie przez Panią Dyrektor Chergui pamiątkowych medali. Dzieci wychodziły ze szkoły zmęczone, ale zadowolone i usatysfakcjonowane.

Agnieszka Dutkiewicz