Woda naszym największym skarbem

W tym roku po raz drugi  MPCWiK ogłosił konkurs plastyczny dla klas 1-3 „Woda naszym największym skarbem”. Wzięło w nim udział bardzo wiele dzieci z naszej szkoły wykonując mnóstwo ciekawych i pomysłowych prac. Technika była dowolna więc kreatywność dzieci nie miała granic. Powstawały prace z papieru, drewna, folii, sztucznych kryształków, kamieni, laskie i przestrzenne. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 23.05.2018  Spośród prawie 300 prac i 11 szkół podstawowych, które wzięły udział w konkursie plastycznym "Woda naszym największym skarbem" do rundy finałowej weszło 36 prac, z których wyłoniono zwycięską trójkę.
I tak... 1. miejsce zajęła Amelia Cyka ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wlkp.z kl.2c – otrzymała wiele cennych nagród: książki, gry, długopisy i tą najważniejszą-tablet. 2. miejsce zajął Igor Kazyaka z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ZOO w Środzie Wlkp.  3. miejsce zajął Marcel Borowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Wlkp. Wręczenie nagród odbyło się w sali konferencyjnej MPCWiK  z udziałem  między innymi burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego, prezesa spółki Jana Buczkowskiego oraz głównej pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia pani Marty Pukackiej. To jednak dzieci były głównymi bohaterami tej uroczystości, na której można było podziwiać wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace. Z naszej szkoły został także wyróżniony Karol Kaczmarek z klasy 2d.

Dagmara Godziewska