Przeskocz do treści

Konkurs ortograficzny „ Gżegżółka” rozstrzygnięty

9 maja 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Środzie Wlkp. obył się VI Konkurs Ortograficzny „Gżegżółka”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z gminy Środa Wielkopolska. Najważniejsze cele rywalizacji to: zachęcenie uczniów do poznawania reguł ortograficznych, doskonalenie poprawności ortograficznej oraz posługiwanie się w piśmie poprawną polszczyzną. Drużyna z naszej szkoły liczyła w tym roku 12 osób. Dzieci miały do napisania dyktando, a także rozwiązywały test ortograficzny z zadaniami o różnym stopniu trudności.
Młodzi uczestnicy konkursu zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Pierwszą grupę stanowili uczniowie z klas IV-V, drugą uczniowie z klas VI-VII. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana, a test wyjątkowo trudny. Nasi reprezentanci z pierwszej grupy spisali się w tym roku wspaniale i zdeklasowali rywali.
Tytuł Mistrza Ortografii uczniów kl. IV-V zdobył po raz kolejny we wspaniałym stylu Dawid Kaczmarek z klasy V s.
Na III miejscu uplasowała się Julia Bałuch z klasy V c . W drugiej grupie wiekowej III miejsce wywalczył Piotr Miesiąc z klasy VII a.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i zapozowali do wspólnej fotografii.
Naszym uczniom gorąco dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy wiedzy i umiejętności ortograficznych i życzymy dalszych sukcesów.
M. Grzeszczak