Powiatowy i Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

9.03.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie. Do konkursu z naszej szkoły przystąpiło 10 uczniów z klas siódmych oraz gimnazjalnych. W Polsce do konkursu na tym poziomie przystąpiło 2717 uczniów. Na wyniki czekaliśmy około dwóch miesięcy ale było warto.

Dawid Lisiewicz z klasy 3s gimnazjum zajął 7 miejsce w Polsce,

co jest dużym sukcesem, a Szymon Stachowski 13 miejsce. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwia trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce i fizyce, ale także w innych dziedzinach naszego życia. A oto przykładowe zadanie, jedno z 26  wielokrotnego wyboru, z którymi musieli zmierzyć się nasi uczestnicy.

Od poniedziałku do środy Arek zawsze kłamie, w pozostałe dni tygodnia mówi prawdę. Pewnego dnia Arek spotkał Alę i powiedział dwa zdania. Wczoraj kłamałem. Od pojutrza przez dwa kolejne dni będę kłamał. W jakim dniu Arek spotkał Alę?

Odpowiedź podaję trochę przewrotnie, aby nie psuć zabawy, jest to dzień tygodnia który przypada 9 lipca 2018 roku.

23 marca bieżącego roku w świetlicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. spotkali się finaliści VIII Powiatowego Konkursu Logicznego Myślenia ze szkół gimnazjalnych i podstawowych. W związku z likwidacją gimnazjów w tym roku po raz pierwszy, w matematycznych zmaganiach mogli uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. W rozgrywkach uczestniczyło dziewięć zespołów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3s: Dawid Lisiewicz, Miłosz Gościniak i Jakub Szymbrowicz. Niestety naszym reprezentantom nie udało się stanąć na podium.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i Życzymy wielu sukcesów.

Jarosław Sobota