Przeskocz do treści

Potrzyj lampę, powiedz życzenie i wskakuj na magiczny dywan!

W czwartek 26 kwietnia, tuż przed długim weekendem majowym, uczniowie klas 1-3 przenieśli się do magicznego świata 1001 baśni dzięki przedstawieniu „Alladyn”, które w języku angielskim zaprezentowali uczniowie klasy 3c. Przedstawienie to było rezultatem cyklu spotkań, odbywających się co tydzień w ramach zajęć dodatkowych „Język angielski na wesoło”, prowadzonych przez Martę Matczak. Podczas spotkań uczniowie śpiewali piosenki, wykonywali prace plastyczne i odgrywali scenki przygotowujące do przedstawienia zwieńczającego całoroczną pracę dzieci.

Uczniom klas 1-3 przedstawienie dało możliwość posłuchania „żywego języka” angielskiego
w wykonaniu kolegów i koleżanek ze szkoły. Dzięki wspaniałym strojom i dekoracjom, o które zatroszczyła się wychowawczyni klasy 3c - Agnieszka Machunik, uczniowie byli nie tylko ubrani niczym prawdziwi sułtani, wezyrowie, księżniczki i arabskie tancerski, ale także z prawdziwym kunsztem aktorskim odegrali sceny i śpiewali piosenki. Uczniowie klasy 3c mieli możliwość wystąpić także przed najbardziej wymagającą widownią, na której zasiedli rodzice i dziadkowie dzieci. Uczniowie nie dali po sobie poznać, że odczuwali najmniejszą choćby tremę, a gromkie brawa utwierdziły ich w przekonaniu, że ciężka praca zawsze przynosi efekty. Wszystko wskazuje na to, że za kilka lat Oscar będzie nasz!

Marta Matczak