Przeskocz do treści

Francuzi w SP2

W dniu 12 kwietnia br., do Szkoły Podstawowej Nr 2 przyjechała grupa trzech studentów z miasta Lille znajdującego się na północy Francji. Przyjechali oni do Polski na zaproszenie Pani Haliny Biechowiak-Drożak, prezes zarządu Stowarzyszenia Lider Zielonej Wielkopolski, a dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Jadwigi Wieland, mogli zrealizować cel swojej wizyty w naszym kraju prowadząc lekcje z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2. Głównym celem przyjazdu do Polski było szerzenie kultury francuskiej wśród dzieci i młodzieży. Camilie Vienne, Paulina Szamrylo i Tom Saintenoy studiują zarządzanie i finanse na uniwersytecie w Lille, a dzięki znajomości języka angielskiego mogli swobodnie komunikować się z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2. W ciągu dwóch tygodni, mogli spotkać się z większością klas, porozmawiać z uczniami, nauczyć ich podstawowych zwrotów w języku francuskim, opowiedzieć o ciekawych miejscach we Francji oraz odpowiedzieć na mnóstwo pytań zadawanych przez dzieci. Ukoronowaniem ich pobytu w Polsce oraz Szkole Podstawowej Nr 2 w Środzie wielkopolskiej był Dzień Francuski, który odbył się w piątek 27 kwietnia br. Pauline, Camillie i Tom przygotowali dla uczniów tradycyjne potrawy francuskie, które cieszyły się ogromną popularnością. Uczniowie ubrani byli w kolory flagi francuskiej, brali udział w różnego rodzaju quizach, a nawet przynieśli francuskie flagi, aby pokazać swoja otwartość na kulturę nowego kraju. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele języków obcych ze Szkoły Podstawowej Nr 2 wraz z koordynatorem całego pobytu w Środzie, anglistą Danielem Kowalskim, długo będą pamiętać i wspominać wspólnie spędzone chwile.

Daniel Kowalski