Przeskocz do treści

IX Festiwal Piosenki Anglo- i Niemieckojęzycznej

Już po raz dziewiąty nasza szkoła gościła solistów śpiewających w języku angielskim i niemieckim. W części anglojęzycznej zaprezentowało się 27 uczestników, a w części niemieckojęzycznej 10. Przybyli oni ze wszystkich szkół średzkich, ze Śremu, Jarocina, Swarzędza, Pyzdr, Miłosławia, Giecza, Śniecisk, Kotlina oraz Targowej Górki.

Najlepiej w języku niemieckim zaśpiewała Gabriela Zandrowicz z klasy 6c z naszej szkoły, drugie miejsce zajęła Aleksandra Kajdasz ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Środzie Wlkp. Trzecie miejsce przypadło Paulinie Zaworskiej z klasy 2a, również uczennicy z naszej szkoły. Po raz pierwszy jury przyznało nagrodę „Osobowość Festiwalu”, którą zdobyła Nicola Kaczmarek  ze Szkoły Podstawowej w Kotlinie.
Jury przyznało dwa wyróżnienia w części angielskiej, a otrzymały je: Jagoda Stępa ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Śremie oraz Donata Stołowska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Keglik” w Środzie Wlkp. Trzecie miejsce zajęła Martyna Podejma ze Szkoły Muzycznej „Muzza” w Swarzędzu. Drugie miejsce przypadło Natalii Borowik ze Szkoły Podstawowej w Gieczu. Jury najwyżej w tej kategorii oceniło umiejętności Zuzanny Zbroi z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Akademickich. Nagrody laureatom wręczyły: Wiesława Strugarek – Członek Zarządu Rady Powiatu Średzkiego oraz Renata Wróblewska z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wlkp. Wszyscy uczestnicy Festiwalu oraz przybyli nauczyciele otrzymali dyplomy i upominki.

Organizacją tegorocznego Festiwalu zajęli: Anna Wnuk, Agnieszka Wysocka, Anna Janczakowska, Barbara Pucek, Agnieszka Milewska, Monika Jankowiak, Marta Gorczyca oraz Mariusz Cybichowski. Organizatorzy składają podziękowania donatorom, którymi są: Urząd Miasta Środa Wlkp., Średzkie Starostwo Powiatowe oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 w Środzie Wlkp.

Anna Wnuk