Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wlkp. znają „ Swoją Małą Ojczyznę”

10 kwietnia 2018r. odbył się w etap rejonowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowało, aż troje uczniów: Maria Golec, Wiktor Deiksler z klasy czwartej oraz Kajetan Buziak z klasy szóstej.

Wysiłek i ogromny trud oraz ponadprzeciętne zaangażowanie w procesie pogłębiania wiedzy na temat naszego regionu, jego kultury, historii i tradycji opłacił się, ponieważ Marysia Golec i Wiktor Deiksler zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.
Dla Marysi i Wiktora nie obce jest dziedzictwo kulturowe Wielkopolski, historia, flora i fauna oraz sylwetki wybitnych Wielkopolan. Uczniowie doskonale znają zagadnienia z powstania wielkopolskiego, gwarę i zabytki z epoki romańskiej.
Przypomnijmy, że jest to konkurs, który na stałe wrósł w cykliczność działań Stowarzyszeń Gmin i Powiatów Wielkopolskich, a o jego randze świadczy udział wielu uczestników oraz to, że we współorganizację zaangażowany jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce ma ogromne znaczenie w kształtowaniu świadomości regionalnej i patriotyzmu, gdyż rozwija u młodych ludzi nowe zainteresowania i pasje, a do tego kształci, uczy i wychowuje. Tacy wybitni uczniowie mogą być doskonałymi przewodnikami po „Naszej Małej Ojczyźnie”.
Gratulujemy wspaniałego sukcesu i trzymamy kciuki w etapie wojewódzkim. Opiekun konkursu Elżbieta Nowik