Przeskocz do treści

Konkurs ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii klas IV-VII rozstrzygnięty

W tym roku Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii klas IV-VII przebiegał w trzech etapach.  Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Dzieci miały możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii. W eliminacjach klasowych uczestniczyli wszyscy uczniowie.
Do I etapu zakwalifikowały się osoby, które w rywalizacji klasowej wypadły najlepiej. W I, II i III etapie konkursu dzieci miały do napisania testy ortograficzne z  zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności: wyszukiwały i poprawiały  w tekście błędy ortograficzne i interpunkcyjne, uzasadniały pisownię wyrazów, powołując się na odpowiednią zasadę ortograficzną, pisały dyktando z lukami i ze słuchu. Wszystkie  ćwiczenia  wymagały od uczestników konkursu dobrej znajomości zasad ortograficznych. Do ścisłego finału zakwalifikowało się  13 uczniów.
Mistrzami  Ortografii w roku szkolnym 2017/ 2018  zostali:
Maria Golec z kl. IVs, Dawid Kaczmarek z kl. Vs, Martyna Szafraniak  z kl.VI b  oraz Piotr Miesiąc z kl. VII a.
Poniżej przedstawiamy  wyniki ostatniego etapu orograficznej rywalizacji.

KL.IV
1. Maria Golec IV s
2. Maja Piasecka IV d
3. Kornelia Frąckowiak IV b

KL.V
1.
Dawid Kaczmarek V s
2.
Julia Bałuch V c
3.
Jan Wójkiewicz V s

KL.VI
1.
Martyna Szafraniak VI b
2.
Stanisława Tomczak VI e
3.
Maria Kowalska VI a i Kacper Barczak  VIc

KL.VII
1.
Piotr Miesiąc VII a
2.
Kinga Kajdan VII s
3.
Szymon Stachowski VII a

 Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas zmagań konkursowych w Bibliotece Publicznej im. R.W. Berwińskiego w Środzie Wlkp., gdzie w dn. 09.05.2018 o godz.10.00 odbędzie się VI Konkurs Ortograficzny „Gżegżółka”.

Monika Grzeszczak
Barbara Wojtaszak