Przeskocz do treści

Finał Wojewódzki Szkół Podstawowych tuż tuż….

Dziewczęta z naszej szkoły już 23 kwietnia zagrają w Finale Wielkopolski Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej. Kwalifikację do tego turnieju uzyskały 26 marca w Śremie w  finałowym turnieju Mistrzostw Rejonu Poznań Wschód. Podopieczne Aliny Madaj zajęły pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw.

Turniej był niezwykle wyczerpujący. Formuła rozgrywek przewidywała mecze „każdy z każdym”. W tej sytuacji średzianki rozegrały pięć meczów. W kolejnych spotkaniach finałowych pokonały po 2 : 0 : SP 1 Września, SP 1 Trzemeszno, SP Napachanie, SP  Jarocin. W ostatnim meczu spotkały się z gospodyniami finału – SP6 Śrem. Mecz był niezwykle zacięty. Jednak nasze siatkarki spisały się bardzo dzielnie. Mając zapewniony awans do finału wojewódzkiego, nie spoczęły na przysłowiowych laurach, i odniosły piąte zwycięstwo w turnieju, czym postawiły przysłowiową kropkę nad „i”. Warto wspomnieć, że do turnieju finałowego awansowała tylko jedna ekipa, co dodatkowo wzmogło stres wśród młodych przecież siatkarek. Tym większe brawa dla naszych dziewcząt.

Finalistki turnieju wojewódzkiego zagrały w składzie: Maria Spławska, Martyna Szafraniak, Hanna Małolepsza, Maja Matuszak, oraz na co dzień trenujące w klasie sportowej SP2 pod okiem trener Karoliny Lewandowskiej – Oliwia Szczęsna, Julita Homontek, Angelika Szmankowska, Agata Czajka, Dominika Cechmann.

Już dzisiaj życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się w Stawiszynie (powiat kaliski).