Przeskocz do treści

Zosia z ulicy Kociej, czyli Agnieszka Tyszka w Bibliotece Miejskiej

10 kwietnia uczniowie klas 6a i 6c mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym autorskim spotkaniu z Agnieszką Tyszką, pisarką dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Środzie Wielkopolskiej.Agnieszka Tyszka jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego z książkę "Róże w garażu". Jej utwory dla młodych czytelników to m.in."Świat się roi od Marianów", "Bajkowe lulanki", "Bajkowy rok", "O czym marzy czarownica", "Koronkowe historie", "Zosia z ulicy Kociej", "M jak dżeM", "Kawa dla kota", "Miłość bez konserwantów", "Wyciskacz do łez", "Kredens pod Grunwaldem", "Siostry Pancerne i pies".

W trakcie spotkania Agnieszka Tyszka opowiedziała o swoim warsztacie pracy, skąd czerpie pomysły na nowe książki, ile czasu zabiera jej pisanie.

Pisarka miała też przygotowane zajęcia warsztatowe dla uczniów. Po wysłuchaniu fragmentu książki i obejrzeniu ilustracji uczniowie mieli w grupach zredagować "wiadomość dnia". Nasze dzieci poradziły sobie bardzo dobrze z zadaniem literackim i świetnie się przy tym bawiły.

Agnieszka Wieczorek

Jolanta Szymura