Przeskocz do treści

Spotkanie wielkanocne kombatantów

5 kwietnia 2017r., jak co roku,  średzcy Kombatanci Wojenni spotkali się w Izbie Pamięci w Szkole Podstawowej nr 2  na wielkanocnym śniadaniu. Zebranych Kombatantów oraz ich gości: burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego, dyrektor Szkole Podstawowej nr 2 Jadwigę Wieland  oraz  dyrektora Gimnazjum nr 1 Andrzeja Gniotowskiego powitał organizator spotkania  kpt. Jarosław Wietlicki. 

Po krótkiej przemowie, w której kapitan dziękował za zaangażowanie i propagowanie pamięci o wojennych bohaterach, uroczyście wprowadzono Sztandar Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.Następnie przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej nr 2  pod opieką p.Marty Gorczycy zaprezentowali krótką część artystyczną izłożyli zebranym serdeczne życzenia.

Kombatanci wraz z zaproszonymi gośćmi podzieli się jajkami i złożyli sobie życzenia. Reszta spotkania odbyła się na wspólnych wspomnieniach i rozmowach. 

O świąteczny wystrój Izby Pamięci i sprawną organizacje spotkania zadbali uczniowie oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej nr 2  pod opieką p. Violetty Rydian.