Przeskocz do treści

Kto otrzyma tytuł Chodzący Słownik Języka Angielskiego i Chodzący Słownik Języka Niemieckiego?

Uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak ważna jest znajomość słówek w nauce języka obcego. Wśród uczniów są tacy, którzy korzystają z różnych sposobów, aby zasób słownictwa nieustannie utrwalać i poszerzać. Doskonałą okazją do tego jest m.in. udział w szkolnym konkursie Chodzący Słownik Języka Angielskiego / Niemieckiego. Na początku każdego miesiąca na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce Dla Ucznia zamieszczane jest słownictwo, którego należy się nauczyć lub tylko powtórzyć, utrwalić. Poziom i ilość słówek dostosowany jest odpowiednio dla uczniów z klas 4, 5 i 6. Pod koniec każdego miesiąca następuje sprawdzenie w postaci krótkiego testu, ile uczniowie zapamiętali. Do wyłonienia zwycięzców pozostały dwa etapy (na końcu kwietnia i na końcu maja).

Do tej pory najwięcej punktów w konkursie zdobyli:

  • Język angielski

Klasa 4          Maria Golec 4s i Maciej Nowik 4s

Klasa 5          Stanisław Dębowski 5s i Dawid Kaczmarek 5s

Klasa 6          Kacper Bartkowiak 6d i Maria Spławska 6e

  • Język niemiecki

Klasa 5          Wiktor Klasa 5b i Mariusz Nowakowski 5s

Klasa 6          Robert Betler 6a i Maja Mroczkowska 6a

Tylko systematyczni i najwytrwalsi uczniowie mają w tym konkursie szansę na zwycięstwo i tytuł.

Anna Koch i Anna Janczakowska