Przeskocz do treści

Hubert Bajka z 6c zwycięzcą Pierwszego Powiatowego Testu z Wiedzy o Żeglarstwie i Żeglarstwie Sportowym

zobacz galerię wydarzenia

W sobotę 24 marca Uczniowski Klub Sportowy „Środa” zaprosił do SP2 wszystkich, którzy interesują się żeglarstwem. W tym dniu, w naszej szkole odbył się Pierwszy Powiatowy Test z Wiedzy o Żeglarstwie i Żeglarstwie Sportowym. Do testu z 40 pytaniami przystąpiło 27 osób. Test z wiedzy ogólnej oraz rozszerzonej przyprawił uczestników o lekki stres. Gdy pytania pojawiły się przed uczestnikami zapadła cisza i pełne skupienie. Każdy z 19 uczniów biorących udział w rywalizacji międzyszkolnej chciał wypaść jak najlepiej.Na udzielenie odpowiedzi organizator wyznaczył 30 minut. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie z testem przed upływem regulaminowego czasu. Pytania z żeglarstwa ogólnego były bardzo wszechstronne, ale jak wykazał test nie były zaskoczeniem dla uczniów. Dziesięć pytań z żeglarstwa sportowego było już wyzwaniem. Można było tutaj jednak wykazać się sprytem i spostrzegawczością. Chociaż nikomu nie udało się wypełnić testu bezbłędnie to jednak wynik zwycięzcy jest zadowalający. Podczas gdy jury konkursu sprawdzało  testy, uczestnicy oglądali film o tematyce żeglarskiej. O godzinie 10 ogłoszono wyniki, wręczono dyplomy oraz nagrodzono zwycięzców. Na uczestników testu czekały nagrody w postaci książek żeglarskich, które wręczyli osobiście Komandor Uczniowskiego Klubu Sportowego „Środa” Patryk Różański, prezes Wielkopolskiego OZŻ Maciej Olszewski oraz przedstawiciel PTTK Józef Ostrowicz.
Test oceniano w czterech kategoriach:
W kategorii uczestników „niezrzeszonych w klubie żeglarskim” zwyciężył reprezentant SP2 Hubert Bajka – uczeń klasy 6C. Drugie i trzecie miejsce zajęli reprezentanci SP3 Konstanty Pucek z klasy 7A i Karol Rybaczewski z klasy 4G. Drugi reprezentant naszej szkoły Maciej Lammel z klasy 4s zajął w tej rywalizacji 5 miejsce.
W rywalizacji międzyszkolnej „zrzeszonych w klubie żeglarskim” zwyciężył Farid Chergui, uczeń klasy 1C LO w Środzie Wlkp. Licealista popełnił tylko dwa błędy podczas rozwiązywania testu. Na drugim i trzecim miejscu podium znów stanęli uczniowie SP3 Jakub Walczak z klasy 7A i Wiktor Grajek z klasy 6E.
Dodatkowo rozegrano rywalizację „VIP” oraz „Rodzice”. Z zaproszenia do rywalizacji w grupie gości skorzystało 6 śmiałków, w tym starosta średzki Marcin Bednarz i burmistrz miasta Środa Wielkopolska Wojciech Ziętkowski. Nie zabrakło reprezentanta środowiska żeglarskiego – prezesa Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego – Macieja Olszewskiego. W teście wzięli także udział: naczelnik OKiS Andrzej Chmielewski, przedstawiciel PTTK Józef Ostrowicz oraz przedstawiciel
KP PSP Środa Wlkp. mł. asp. Gracjan Botta. Po 30 minutach wypełniania testu najlepszy okazał się Maciej Olszewski. Drugie miejsce przypadło Józefowi Ostrowiczowi. Na trzecim miejscu podium stanął strażak Gracjan Botta. W rywalizacji rodziców zwyciężył Radosław Pachla, a drugie miejsce zajął Szymon Wachowiak - tata Marysi z 4s i Zosi z 3e.

Wyniki testu tutaj | Fotorelacja tutaj  |  Oficjalna strona testu tutaj

Arleta Chergui