Przeskocz do treści

Piłka siatkowa w SP 2

W dniu 14.03.2018 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Środzie Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w piłce siatkowej dziewcząt.
W zawodach udział wzięły szkoły: SP3 ze Środy Wlkp.,  Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Keglik" ze Środy Wlkp., ZSA Środy Wlkp., Szkoła Podstawowa im. R.W. Berwińskiego z Zaniemyśla, SP2 Środa Wlkp.Turniej rozpoczął się meczami grupowymi, systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Grupowymi przeciwniczkami naszych dziewcząt były koleżanki z SP3 i ZSA. W pierwszym meczu przegrały z SP3 2-0, w drugim spotkaniu okazały się lepsze od ZSA 2-1. Mimo tego zwycięstwa nie udało nam się awansować do ścisłej czwórki ze względu na najsłabszy stosunek punktowy. Drugą grupę eliminacyjną tworzyły: KEGLIK i ZS z Zaniemyśla. Po meczach grupowych odbyły się tzw. krzyże
z których wyłoniono ścisłych finalistów. Pierwszy krzyż 2-0 wygrała SP3 z KEGLIKIEM,
a drugi 2-0 ZSA z Zaniemyślem. Mecze o miejsca to powtórki meczy grupowych. Turniej na bardzo fajnym poziomie. Pokazał że mamy bardzo dużo grających dziewcząt w naszym powiecie w piłkę siatkową.  Zwyciężczyniom zawodów życzymy powodzenia na Mistrzostwach Rejonu we Wrześni.

Klasyfikacja końcowa:

  1. ZSA Środa Wlkp.
  2. SP3 Środa Wlkp.
  3. Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Keglik" Środa Wlkp.,
  4. SP im. R.W. Berwińskiego Zaniemyśl
  5. SP2 Środa Wlkp.

Szkołę naszą reprezentowały:

Kaja Małecka (2c), Amelia Grześkowiak (2c), Oliwia Kaczkowska (2c),, Karolina Makałowska (7s), Agnieszka Idaszek (7s),  Ola Gabryelewicz (7s), Kinga Kajdan (7s), Paulina Pieczyńska (7s), Basia Wlazły (7s), Oliwia Szymkowiak (7s).

Opiekunowie Alina Madaj i Aleksandra Hańczyk.