Przeskocz do treści

Światowy Dzień Teatru dla Dzieci i Młodzieży

Nie wszyscy wiedzą, że 20 marca przypadał Światowy Dzień Teatru dla Dzieci i Młodzieży. Z tej okazji – dwa dni później klasy 3a i 3e wybrały się do Poznania na przedstawienie "Odlot" do Teatru Animacji.  Sztuka w mądry i lekki sposób opowiadała o tolerancji i przyjaźni,  na podstawie przygód dwóch bocianów. Odkryły one, że pięknie jest się różnić. Niestety zderzyły się ze światem, jakże odmiennym od ich wyobrażeń. Spektakl miał magiczny klimat, wzruszył nas i zaczarował!  Po nim aktorzy oprowadzili nas po teatrze. Opowiedzieli o swojej pracy, podzielili się wiedzą na temat lalek i pokazali wystawy.Pełni wrażeń wyruszyliśmy na Stary Rynek, by zobaczyć na wieży ratuszowej Poznańskie Koziołki. Potem przenieśliśmy się w świat rycerstwa, dawnych wojen i początków Państwa Polskiego w Muzeum Wojskowym. Po niezwykle interesującej lekcji okazało się, że uczniowie dostąpią zaszczytu pasowania. I tak do Środy Wielkopolskiej wrócili rycerze i Damy Orderowe, co poświadczone zostało odpowiednim certyfikatem.

Danuta Grabowska