Przeskocz do treści

Awans piłkarzy ręcznych do Mistrzostw Rejonu!

W dniu 08.03.2018 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2
w Środzie Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w piłce ręcznej chłopców. W zawodach udział wzięły trzy szkoły: SP 2 Środa Wlkp.
- gospodarz turnieju, SP 3 Środa Wlkp oraz SP Boguszyn. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym". Mecz trwał 2 połowy po 12 minut. Jako pierwsi na parkiet wybiegli zawodnicy SP 3 oraz SP Boguszyn. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem SP 3 11-5, W drugim spotkaniu gospodarz turnieju SP 2 zagrał z zespołem SP Boguszyn. SP 2 kontrolowało spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego i odnieśli zasłużone zwycięstwo 6-4. W ostatnim meczu turnieju zespół SP 3 spotkał się z rywalem SP 2. Od tego spotkania zależało kto zostanie zwycięzcą turnieju.. Od początku spotkania było widać iż grają ze sobą dwa bardzo dobre zespoły i o zwycięstwie będą decydowały szczegóły. Chłopcy jednej i drugiej drużyny walczyli do samego końca. Zespół SP 2 zagrał bardzo dobry mecz i zasłużenie pokonał rywala 5-2. Dziewczęta rozegrały jeden mecz który okazał się finałem a udział w nim wzięły dwie reprezentacje: SP 2 Środa Wlkp. oraz SP Boguszyn. Mecz trwał 2połowy po 15 minut. Dziewczęta z SP2 pewnie pokonały rywalki 9-2. Zwycięzcy zawodów będą reprezentowali powiat średzki w Mistrzostwach Rejonu. Gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia w dalszym etapie.
Podsumowując turniej należy powiedzieć iż poziom piłki ręcznej
w powiecie średzki w szkołach podstawowych jest bardzo wysoki.
SP 2 reprezentowali:
1. Jan Wójkewicz - 5s
2. Dawid Kaczmarek - 5s
3. Antoni Mieloch - 5s
4. Kacper Ochowiak - 5s
5. Tomasz Skrobich - 5s
6. Piotr Janas - 5s
7. Stanisław Dębowski - 5s
8. Szymon Domański - 5s
9. Łukasz Lisiewicz - 5s
10. Jeremi Zaganiaczyk - 5s
11. Krystian Żelek - 5s
12. Kami Nowak - 6e
13 Paweł Kościelniak - 6e

Dziewczęta:
1. Jagoda Chałas
2. Julita Chomontek
3.Oliwia Litke
4. Oliwia Szczęsna
5. Dominika Cechmann
6. Agata Czajka
7. Maria Biniarz
8. Agnieszka Komorowicz
9. Zuzanna Tabaka
10. Julia Zaworska
11. Angelika Szmankowska.
Wszystkie 5s