III Maraton Czytelniczy

Zobacz galerię wydarzenia

28 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wlkp. w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbył się III Szkolny Maraton Czytania, który przebiegał pod hasłem „Czytanie- męska rzecz”. Akcja miała na celu popularyzację wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie pasji czytelniczych wśród uczniów.
W tym roku zaproszenie zechcieli przyjąć wyjątkowi goście.W roli lektorów wystąpili:
policjanci- p. Arkadiusz Kąsowski i p. Fabian Grządzielewski,
prezes Polonii- p. Rafał Ratajczak,
strażacy- p. Marcin Włodarczyk, p. Daniel Pawłowski,
pilot- p. Bartosz Matczak
kominiarz- p. Bartłomiej Matuszak,
starosta- p. Marcin Bednarz,
strażnicy miejscy- p. Bartosz Janiak, p. Daniel Ronke,
przedstawiciel Klubu Żeglarskiego- p. Patryk Różański,
ratownik medyczny- p. Grzegorz Bogaczyk,
maratończyk- p. Leszek Wierzbicki,
radny powiatu- p. Dariusz Więcławek
Po prezentacji fragmentów książek goście opowiadali dzieciom o swoich pasjach, zainteresowaniach, pracy , podkreślali także, że czytanie to świetna forma spędzania wolnego czasu.
Na zakończenie spotkania otrzymali od uczniów pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za piękną prezentację utworów literackich.

Monika Grzeszczak

Zemsta – męska rzecz

W budynku przy ul. Lipowej uczniowie klas VII i oddziałów gimnazjalnych mieli okazję przenieść się w niezwykłą podróż czytelniczą – do szlacheckiej Polski nakreślonej piórem Aleksandra Fredry.

Dynamiki żywego słowa dostarczyli uczniom zaproszeni goście, którzy piękną dykcją, sugestywną mimiką, ruchami i gestami oddali tekst niczym aktorzy w teatrze.

Wybrane fragmenty „Zemsty”  czytali Burmistrz Miasta Środa Wlkp. p. Wojciech Ziętkowski, wicestarosta – p. Piotr Kasprzak, były dyrektor Gimnazjum nr 1 – p. Andrzej Gniotowski, były nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 1 – p. Andrzej Mytko, Szymon Dobroś i Daniel Ronke – przedstawiciele średzkiej Straży Miejskiej oraz nauczyciele naszej szkoły – p. Jarosław Sobota i p. Adam Wójkiewicz.

Młodzież gromkimi brawami podziękowała przybyłym za świetną grę aktorską, która na długo  pozostanie w ich pamięci.

Kinga Grodzka i Marzena Nawrocka