Przeskocz do treści

Drzwi otwarte z atrakcjami

Zobacz galerię foto-ATELIER Renaty Wróblewskiej

Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. Rodzice oraz wrześniowi pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Dzieci wraz z rodzicami po przekroczeniu progu naszej „dwójki” zostali przywitani przez uczniów naszej szkoły, którzy wręczyli im kolorowe znaczki z  zaproszeniem przyjścia  do  szkoły oraz specjalną kartę, na której zbierali kolorowe pieczątki, potwierdzające uczestnictwo w wybranych warsztatach. W ten sposób mogli rozpocząć zwiedzanie sal, gdzie nauczyciele zorganizowali różne, ciekawe zajęcia.Na  sali gimnastycznej odbywały się również pokazy uczniów klasy sportowej. Przybyli goście mogli rozpocząć podróż po naszej szkole. Oglądali wystawki i ekspozycje prac naszych uczniów. Zwiedzający mogli również podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów, medali i dyplomów. Każde dziecko wzięło  udział w wielu specjalnie przygotowanych  atrakcjach. Wśród nich były między innymi zajęcia plastyczne, muzyczne, doświadczenia i eksperymenty, zabawy z językiem niemieckim i angielskim, zabawy konstrukcyjne z klocków, zabawy ruchowe, zabawy logopedyczne,  diagnoza pedagogiczna, dekorowanie ciasteczek  oraz degustacja zdrowych soków i kanapek.
Szczęśliwe i pełne wrażeń dzieciaczki docierały do biblioteki szkolnej, by tam wykonać zakładkę do książki. Mogły również zagłosować na nowe logo szkoły.
W nagrodę uczestnictwa w zajęciach każde dziecko wykonało sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Agnieszka Machunik