Przeskocz do treści

Konkurs historyczny „Moje korzenie”

 W I semestrze 2017/2018 roku uczniowie klas czwartych opracowali, w ramach dodatkowego zadania z historii, drzewa genealogiczne swoich rodzin. Komisja złożona z historyków: p. Elżbiety Nowik, Violetty Rydian oraz polonistki p. Marii Łażewskiej wybrała po pięć najbardziej interesujących prac z każdej klasy.

Ocenie wykonanych prac dowolną techniką plastyczną podlegały zarówno poprawność merytoryczna drzew genealogicznych, jak ich walory estetyczne, staranność, wkład własny i sposób wykonania.

Wszystkie prace konkursowe odznaczały się pomysłowością i oryginalnością, ale każda miała w sobie coś innego i niepowtarzalnego. Komisja żałuje, że nie mogła przyznać jeszcze więcej nagród. Ponieważ wykonanie drzewa genealogicznego to praca rodzinna - trudno, aby dzieci nie współpracowały z rodzicami i dziadkami przy tworzeniu drzewa.Wszystkim rodzicom i dziadkom za zaangażowanie bardzo dziękujemy.

Najciekawsze prace w poszczególnych klasach:

Klasa 4a: Weronika Gąsiorek, Julia Gębara, Amelia Graczyk, Amelia Lis, Alan Maryański.

klasa 4b: Mikołaj Błaszak, Igor Burian, Mikołaj Draszkiewicz, Kornelia Frąckowiak, Jacek Klepacki.

Klasa 4c: Alan Bartosik, Alicja Duszczak, Piotr Kamiński, Wiktor Małecki, Nikodem Waszak.

Klasa 4d: Filip Wieczorek, Kinga Kubiak, Faustyna Tomaszewska, Julianna Tabaka, Maja Piasecka 

Klasa 4e: Alan Marchwiak, Wiktor Deiksler, Wojciech Barczak, Nicole Cieloszyk, Mikołaj Tarka 

Klasa 4s: Maria Golec, Maria Wachowiak, Nadia Sosińska, Katarzyna Jarota, Mateusz Madaj

Wszystkim wyróżnionym uczniom GRATULUJEMY!!!!!

Violetta Rydian

Elżbieta Nowik