„Marzycielska Poczta”

„Marzycielska Poczta” to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Uczniowie klasy 4a i wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przyłączyli się do niej w grudniu 2017r. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że chcą zrobić prezent w postaci wykonanych przez siebie kartek świątecznych - Lence. U dziewczynki tej w lutym ubiegłego roku  wykryto guza pnia mózgu.

Wolontariusze w czasie zajęć z wielkim przejęciem dekorowali kartki, własnoręcznie pisali życzenia oraz krótkie informacje o sobie i swoich zainteresowaniach, by dziewczynka lepiej mogła ich poznać. Wszystkim bardzo zależy na tym, żeby Lenka przez chwilę zapomniała o chorobie.

Życzymy Lence dużo zdrowia i uśmiechu na Nowy Rok. Pozdrawiamy ze Środy Wielkopolskiej!

Informacje związane  z udziałem Szkoły w ogólnopolskiej akcji pojawiły się na oficjalnej stronie Marzycielskiej Poczty dnia 25 grudnia 2017r. Oto link do strony:

https://marzycielskapoczta.pl/szkola-podstawowa-nr-2-z-oddzialami-integracyjnymi-w-srodzie-wielkopolskiej/. Już niebawem pomyślimy o innych dzieciach i wolontariusze wyślą kolejną przesyłkę.

Renata Smoczyk