Wigilia kombatantów

12 grudnia 2017 roku w Izbie Pamięci członkowie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Środzie Wielkopolskiej jak co roku spotkali się, aby podzielić się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia. Spotkanie odbyło się z inicjatywy kpt. Jarosława Wietlickiego. W spotkaniu uczestniczyli członkowie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz burmistrz Wojciech Ziętkowski, sekretarz powiatu Bartosz Wieliński, kapelan ksiądz Lech Otta oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi Jadwiga Wieland. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia Sztandaru Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W ramach artystycznej części spotkania odbył się występ uczniów naszej szkoły przygotowany pod kierunkiem p. Marty Gorczycy. Po części artystycznej, wysłuchaniu wierszy i wspólnym śpiewaniu kolęd, nastąpiło dzielenie się opłatkiem.

Na zakończenie uroczystości kombatanci i członkowie ich rodzin zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Młodzież naszej szkoły zadbała o świąteczny wystrój Izby Pamięci. Liczne stroiki, choinki i świece umiliły wigilijne spotkanie. Nad sprawną organizacją uroczystości czuwała p. Violetta Rydian oraz uczniowie.

Violetta Rydian