Przeskocz do treści

Mikołajkowa wycieczka

Grudzień to jeden z ulubionych, najbardziej wyczekiwanych miesięcy w roku, zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. I choć dni krótkie, choć za oknem szaro i zimno, wszyscy z radością i nadzieją wypatrujemy odwiedzin Św.Mikołaja oraz Świąt Bożego Narodzenia.
Aby poczuć przedsmak świątecznej atmosfery, 8 grudnia uczniowie klas: 6e, 6d, 5b i 6b udali się wraz z wychowawcami do kina Helios w Poznaniu.

W tym dniu odbył się przedpremierowy pokaz filmu pt. "Mikołaj i spółka". Z rozbawieniem śledziliśmy perypetie tytułowego bohatera, który tuż przed Wigilią dowiaduje się, że wszystkie jego elfy zachorowały i nie pomogą mu zapakować prezentów. Najsłynniejszy brodacz świata musi czym prędzej wezwać zaprzęg najdzielniejszych reniferów i pomknąć magicznymi saniami na poszukiwanie lekarstwa, które uzdrowi jego pomocników. W szalonej misji ratowania Świąt pomoże Mikołajowi pewna sympatyczna rodzinka...


Lekka komedia familijna wprowadziła wszystkich w wesoły nastrój. Po seansie czekała nas jeszcze jedna przyjemność - każdy mógł skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej Centrum Handlowego Posnania. Posileni ulubionymi smakołykami ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

opracowała: Lidia Kaźmierczak