Przeskocz do treści

Średzki Dzień Wolontariatu – dla Wiktora

14 grudnia 2017r. odbył się III Powiatowy Międzyszkolny Dzień Wolontariatu w CKZiU, w Środzie Wlkp. Dzień ten, w tym roku miał na celu wsparcie ucznia naszej Szkoły (SP2 z Oddziałami Integracyjnymi) Wiktora Sobczaka. Wiktor jest podopiecznym Fundacji Pomagosie. W obchodach Dnia Wolontariusza towarzyszyli mu przyjaciele z klasy, ze szkoły – zapaleni wolontariusze wraz z opiekunem klubu, wychowawczyni oraz chór szkolny, który uświetnił swoim występem uroczystość wraz z Wiktorem. W miłej i przyjaznej atmosferze wszyscy wysłuchali podziękowań skierowanych do wolontariuszy za ich bezinteresowną pomoc dla innych - wypowiedzianych przez przedstawicieli władz miasta, OPS-u, nauczycieli i opiekuna Klubu Wolontariusza p. Jerzego Wojciechowskiego. Pani Magdalena Staszak z Fundacji Pomagosie, przedstawiła wszystkim jak wielki i codzienny trud towarzyszy Wiktorowi w walce o lepsze jutro. W czasie obchodów rozprowadzane były m. in. fanty własnoręcznie wykonane przez kolegów Wiktora z Dwójki (ozdoby świąteczne z filcu). Do 11 lutego 2018r. przedłużono akcję zbierania nakrętek dla Wiktora. Poza tym gość honorowy otrzymał w prezencie karnet na basen oraz piłkę z autografami od pierwszego składu piłkarzy Polonii Środa. Dobro powraca, a więc Wszystkich zachęcamy do współpracy! Wiktor liczy na Was i bardzo dziękuje za dotychczasowe wsparcie!