Przeskocz do treści

Warsztaty: „Niemiecki inaczej”

4 grudnia uczniowie klasy 3c wraz
z rodzicami, dyrekcją i zaproszonymi gośćmi wzięli udział w popołudniowych warsztatach: „Niemiecki inaczej”.
Dzieci poznały piękną niemiecką tradycję wypiekania ciasteczek z okazji Adwentu i dzielenia się nimi 
z najbliższymi.
Była to doskonała okazja do tego, aby zatrzymać się na chwilę i spędzić czas razem.  Oprócz pieczenia i dekorowania ciasteczek, dzieci utrwalały poznane słownictwo śpiewając piosenki, rozwiązując zagadki, a także bawiąc się w gry i zabawy językowe. Uczniowie klasy 3c poznają język niemiecki od roku na zajęciach dodatkowych „Niemiecki na wesoło”. Podczas zajęć otwartych dzieci po raz kolejny przekonały się, że niemiecki jest super,  a nauka poprzez „pyszną zabawę” jest atrakcyjna! Ciasteczka udały się znakomicie, a w szkole jeszcze długo roztaczał się niesamowity zapach kruchego, domowego ciasta…
Zajęcia zorganizowały: Ania Janczakowska, Agnieszka Pawłowska - Machunik.

Serdecznie dziękujemy za pomoc p. Magdalenie Wieland!

Anna Janczakowska